TOS HPB 80 - třecí převod

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
unclebaker
Příspěvky: 2
Registrován: 09 lis 2016, 19:45

TOS HPB 80 - třecí převod

Příspěvek od unclebaker »

Máte někdo zkušenost se třecím převodem u této protahovačky ?

Koupil jsem tuto protahovačku, ale třecí převod strojního posuvu stolu je tak poškozený a vůbec stav všech dalších spoluzabírajících kol a řetězových převodů je natolik špatný, že je potřeba to vše vyměnit.

Vzhledem k rozsahu výměny se nabízí možnost strojní posuv udělat jinak, ale je to vymýšlení a práce navíc. Zhotovení nového vymyšleného nevyjde cenově o moc dráž.

Tato práce by měla význam v případě, že by jste mi napsali, něco ve smyslu:

a) jj, mám tuto protahovačku doma, nebo jsem s ní přišel do styku a s tím posuvem jsou furt starosti, kazí se to, je to pomalé a namáhavé na ovládání

Tato práce by neměla význam, kdyby jste mi napsali něco ve smyslu:

b) je to plně dostačující, spolehlivé a na ovládání pohodlné - nevymýšlej nic nového oprav to ( tuto odpověď bych slyšel nejraději )

Rád bych požádal všechny kteří mají co přispět k tomuto konkrétnímu dotazu ať přispějí a ty kteří chtějí pouze tlachat o všem možném jenom né k tématu ať nepřispívají ( zaplevelení vlákna ) - omlouvám se za tento přístup, nicméně je to " onemocnění " z jiného fóra...

P.S. obrábění mám zajištěné....

Všem děkuji za Váš čas strávený přečtením dotazu. :)
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: TOS HPB 80 - třecí převod

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, asi ti to zaplevelím, ale chybí ti tam možnost c) stroje se zbav a neztrácej čas úpravou staré mašiny. Mám doma také několik starých kousků a čím déle je mám tím více se myšlenka pořádné GO mění na možnost se toho zbavit a pořídit něco s čím se dá rovnou nebo s minimálním úsilím pracovat.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: TOS HPB 80 - třecí převod

Příspěvek od truvan »

Ahoj, asi ti to zaplevelím ;)
ale myslím si že v některých případech se vyplatí staré stroje zachránit,
mě dělá radost stará třítunová bruska šířka 110cm spodní braní (pás 1115x2620 mm)
oscilace předělaná na ovládání optickým čidlem-spotřeba vzduchu se snížila nejméně o 80%
Takže za mě- rozhodně repasovat
v případě že zvládneš vlastními silami=výhra
já vždycky seženu nějakého šikovného odborníka
https://youtu.be/7MY0umwVpG4?list=PLC066508A71E96EEB
Míru zdar
práci čest
unclebaker
Příspěvky: 2
Registrován: 09 lis 2016, 19:45

Re: TOS HPB 80 - třecí převod

Příspěvek od unclebaker »

miru01 píše:Ahoj, asi ti to zaplevelím, ale chybí ti tam možnost c) stroje se zbav a neztrácej čas úpravou staré mašiny. Mám doma také několik starých kousků a čím déle je mám tím více se myšlenka pořádné GO mění na možnost se toho zbavit a pořídit něco s čím se dá rovnou nebo s minimálním úsilím pracovat.
Ahoj, zbavovat se těchto strojů pokud jsou v rozumně opravitelném stavu a nejsou nevratně zničeny ( rez, prasklé části stroje, apod. ) je dle mého hloupost, tyto stroje mají stále co nabídnout a nepodkládám je za méně cenné v porovnáním s dnešními stroji, jedná se stále o konvenční stroj, ať 50let starý, nebo ze současné produkce.
truvan píše:Ahoj, asi ti to zaplevelím ;)
ale myslím si že v některých případech se vyplatí staré stroje zachránit,
mě dělá radost stará třítunová bruska šířka 110cm spodní braní (pás 1115x2620 mm)
oscilace předělaná na ovládání optickým čidlem-spotřeba vzduchu se snížila nejméně o 80%
Takže za mě- rozhodně repasovat
v případě že zvládneš vlastními silami=výhra
já vždycky seženu nějakého šikovného odborníka
https://youtu.be/7MY0umwVpG4?list=PLC066508A71E96EEB
Vidíme to stejně :)
Brusku máš pěknou, pořizovací cena brusky byla oproti brusce současné produkce věřím zlomková, užitná hodnota určitě ne nižší.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: TOS HPB 80 - třecí převod

Příspěvek od truvan »

Přesně jak píšeš,
nedovolím si ale tvrdit že je to správný způsob,
znám lidi co pořídily supr stroje doplatily leasingy a ted se od servisáků dozvídají že by měli koupit další nový stroj že ten jejich už nejde dát dohromady,
nebo případy že to nedoplatily a přišly o to.
všechno má svoje pro a proti,nic není jen černé nebo bílé.
co se týká té tosky tak si myslím že to je supr stroj -ale spíš na hrubší práci ,velkej úběr,
průmyslové nasazení,nevím jestli tam jdou vyštelovat síla přítlaku (aby při malé třísce nebyly vymačkaný podávací válec do dřeva,ale mělo by to jít seštelovat.
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 99 hostů