Ebay

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Ebay

Příspěvek od Rostej »

Dobrý den všem. Prosím o info jak funguje nebo nefunguje doručení zboží při zakoupení na ebay z japonska. Myslím jestli je či není clo apod. Chtěl bych zakoupit nějaké hoblíky nože atd. Děkuji a přeji pěkný den
Michal_B
Příspěvky: 13
Registrován: 13 lis 2015, 19:30
Bydliště: Třeboňsko

Re: Ebay

Příspěvek od Michal_B »

Ahoj, na e-bay z Japonska objednávám. Obecné pravidlo, že se musíš dostat s cenou pod cca 22 USD / cca 2600 JPY /. Pokud přesáhneš cenu jen o 1 dolar, spustí se martýrium od české pošty, která se nominuje na pozici tvého prostředníka mezi celním úřadem a tebou - a platíš, když odmítneš i tak platíš byt jen za již za zahájené řízení. Na druhou stranu pokud jim dáš souhlas vše hladce dostaneš až domu , ale platíš. A tak na želízko za 23 USD doplatíš DPH + poplatky a jsi tam za 50 USD ani nevíš jak. Tím tě nechci odrazovat od nákupů, ale jen připravit na to, co se stalo mě, když jsem netušil jak přesně to celé funguje.
-m-
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Ebay

Příspěvek od Rostej »

Děkuji ti
La.DiS
Příspěvky: 37
Registrován: 19 úno 2015, 07:47

Re: Ebay

Příspěvek od La.DiS »

Ahoj...k mým zkušenostem....sem tam vydražím nějaký dláto (cena v CZK do 1000), to bylo vždy bez problému. Při větším - rozuměj dražším nákupu vždy po prodejci chci, aby na krabici napsal "gift" (to znamená že to nemám na to abych s tím tady obchodoval) a nižší cenu v dolarech než je skutečná.... Pak už záleží na celníkovi. Dvakrát po mě chtěli doložit výpis platby kartou. Pak se to docela prodraží....pošta+DPH atd.
Jolanda
Příspěvky: 3
Registrován: 04 čer 2020, 09:41

Re: Ebay

Příspěvek od Jolanda »

Dobrý den, o objednávání z Japonského ebay čtu poprvé, vždy jsem měla zkušenosti s Čínou a tam jsou ty podmínky asi hodně specifické při clu atd. Ale na co jsem se chtěla zeptat jsou kurýrní služby do zahraničí. Zkoušel jste někdo poslat své zboží třeba takto do jiných zemí než je Česká republika? Díky za případné zkušenosti.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů