Protahovačka pro hobby práci

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, trochu nevíš co chceš ;) , požaduješ přesný a kvalitní výstup, nízkou poruchovost a do výběru jsi zařadil 2 ze 3 strojů z číny. Toto téma už se tu řešilo, zkus pohledat. Osobně mám dewalt a jsem spokojený.
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Fangluin »

Já bych doporučil ten DeWalt, taky mám na něj spadeno.

Na YT je čerstvá recenze ODKAZ, myslím že od místního člena.
Charon
Příspěvky: 12
Registrován: 21 srp 2018, 18:22

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Charon »

Recenzi jsem viděl a vyznívá dobře. Původně jsem se pohlížel i po konkurentech Dewalt a to Makita, Metabo, ale oba se diskvalifikovaly na specializovaný nože (tenké, nebrousitelné). Nechápu proč při takové ceně za zařízení nemohou dělat robusní a kvalitní nože.

Nevíte, jaké jsou rozměry nožů do Dewalt DW 733 typ II ?
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od miru01 »

já je vlastně ještě nevyndaval, ale stačí trochu hledat: https://www.amazon.co.uk/Dewalt-Dw733-R ... B07DMWKFYZ
do tohoto stroje lze za mrzký peníz pořídit i hoblovací válec s SK destičkami

pokud jde o tu makitu, tak tady jestli se nepletu ji má hylopetes a nože prý mají velkou výdrž a nemusí se seřizovat

také je nutné říci, že strojky jsou to dost hlučné, potřebují 16A jistič a za to odsávání bych se přimlouval, když se otisknou hobliny do dřeva, tak to není nic moc
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od hylopetes »

Navic je mozne u Makity dokoupit brousitelne noze :)
michalsponar
Příspěvky: 6
Registrován: 09 led 2018, 12:28

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od michalsponar »

miru01 můžeš sem dát odkaz na hoblovací válec s SK pro Dewalt 733? hledal jsem na ebay ale nepodařilo se mi nic najít.
Díky
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Pepan »

To je za lidovku. :D A ještě k tomu doprava, DPH a clo.
Charon
Příspěvky: 12
Registrován: 21 srp 2018, 18:22

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Charon »

Díky všem za radu, vstupní informace a pomoc. Rozhodnul jsem se už sám a vybral jsem Güde GMH 2000. Došel jsem k názoru, že stroje do 10 tis. Kč jsou všechny stejný až na barvu a logo včetně možnosti zaměnit většinu dílů. Pak je od 14tis Kč. Dewalt DW 733 s brousitelnými noži (oboustranné) a aretací výškového nastavení (což při práci zdržuje), měřákem odebírané třísky (na což nikdo nekouká) a jinak stejnou konstrukcí jako čína, pak je cenově Makita bez vychytávek DeWalku a bez brousitelných nožů.
Ještě než jsem protahovačku zapnul, tak jsem ji rozebral a prohlédl, sundal kryt na odsávání pilin (zatím nemám odsávání). Grafitem jsem preventivně promazal 4 stojky po kterých to jezdí nahoru a dolu, namazal vazelínou plastový ozubený kola pro výškový posun.

První poznatky:
1. + Příkon je 2000W a hoblovka nemá sebemenší problém s prknem cca 14cm šířky. Nastavil jsem maximální třísku co to šlo, cca 3mm na borovici. Širší prkno jsem nenašel a tak nezkoušel.
2. + ohoblovaný povrch borovice je hladký
3. + při sundaném krytu odtahu vyletují hobliny ven a nejsou zalisované do dřeva
4. + na metrových a kratších prknech není žádný vryp na konci prkna, na dvoumetrovém prkně se mi jednou asi 1mm vryp udělal včetně odhoblování konce (cca 10cm)
5. + zvuk venku je snesitelný a odpovídá vysokým otáčkám
6. + stoupání nastavení výšky hoblovací hlavy je 1,5mm (velká výhoda oproti DeWalt) na 1 otáčku klikou, což se dobře počítá. Stoupání je běžné hodnoty a sehnatelné.
7. + konstrukce vypadá robustně, všechny šroubové spoje pořádně dotažené
8. + hoblovka se při práci ani nehne, váha je 35kg
9. + protažení prkna je svižné
10. + kritické součástky mi připadají sehnatelné i mimo servis, řetěz je stejný jako na kole, řemínek otáčející hlavou je běžný typ, kluzná ložiska posunu jdou vyrobit a osadit bronzovou vložkou, ozubená kola pro zdvihání hlavy by šli použít z jiné číny či nějaká podobná
11. + na konci vyklápěcích stolků je kovový váleček který nevzbuzuje důvěru vzhledem k trvanlivosti, ale při protahování funguje dobře
12. + k hoblovce byly přiložené uhlíky (běžný typ), náhradní řemen (běžný typ), měrka na nastavení nožů a plastový strkač prken
13. + nože jsou brousitelné, tlouštka nože 3mm, šířka nože je 20mm, jsou jednostranné a tak snesou větší počet ostření, délka nože je 307 mm a na válci je cca 5mm místo pro nůž do 312mm
14. – bohužel se do válce nevejdou nože z Pilany o šířce 25mm (odhadem se vejde max 23mm)
15. - Plocha stolku po kterém se protahuje prkno je volná, je to nerezový plech položený na masivním podstavci a uchycený na straně. Budu ho muset přilepit, aby se pod něj nedostaly hobliny
16. – motor a převodovka se asi musí sehnat při poruše originální nebo v celku z jiného stroje
17. – na spodu stroje nejsou zakrytovaná ozubená kola pro zdvih hlavy, bude se na ně prášit
18. – vyklápěcí stolky jsou z obyčejného plechu natřeného černě, tuhost stolku by měla být lepší
19. – válečky pro vracení prken jsou sice kovové, ale uchycené v plechu a uchycení dlouho nevydrží
20. – výšková měrka nastavení hlavy je sice regulovatelná, ale nastavovaná ryska je 2 mm tlustá čára a tak nastavení je nepřesné.
21. – stroj není určený k nepřetržité práci, kryt motoru je plastový a po nějaké době by asi došlo k přehřátí, asi pro to je tam tepelná pojistka
Stroj hodnotím jako zdařilý a pro běžnou práci dostačující.
Zda je spolehlivý ukáže čas.
Jsem spokojen.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Pepan »

Mě by zajímalo, jak tedy všichni co si koupili protah od Dewaltu ty hranoly nejdříve srovnají. Vždyť je to pořád jenom protah a na základní práci musíte mít srovnávačku a ty jsou v hobby sektoru jenom bída a utrpení.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů