Protahovačka pro hobby práci

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
richard71
Příspěvky: 20
Registrován: 27 lis 2015, 10:49

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od richard71 »

Jednym zo sposobov ako zrovnat hranol/dosku v hrubkovacke je polozit ho na rovnu dosku a vhodne upevnit k nej (skrutky, tavna pistol...). Tym sa vytvori rovna zakladna oproti ktorej hrubkovacka zrovna hornu cast hranolu, dosky... Samozrejme je to hobby riesenie pre tych co nemaju hoblovacku...

nieco ako tu..variaciii je vela

https://sk.pinterest.com/pin/AVW_C4qKZg ... V18M6BHSI/

Pepan píše:Mě by zajímalo, jak tedy všichni co si koupili protah od Dewaltu ty hranoly nejdříve srovnají. Vždyť je to pořád jenom protah a na základní práci musíte mít srovnávačku a ty jsou v hobby sektoru jenom bída a utrpení.
Charon
Příspěvky: 12
Registrován: 21 srp 2018, 18:22

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Charon »

Souhlas s richard71. Řešení je několik. Nejběžnější je uříznout rovně na pile pokud má dostatečný prořez, pokud nemá, tak deska pod hranol, vypodložit klíny a srovnat horní stranu. Pokud bych si ted na domácí použití vybíral mezi protahovačkou a srovnávačkou, tak protahovačka by na celé čáře vyhrála.
Foglik61
Příspěvky: 1
Registrován: 09 led 2022, 11:16

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Foglik61 »

Zdravím , mám dotaz na majitele Dewalt 733 , dostal jsem protahovačku se spáleným motorem , motor je opraven (nové originální díly) , ale po zapnutí okamžitě dost silně hřeje , je to normální?
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od witt »

Tak jsem se na to teď zaměřil - po 10 minutách v chodu se skříň motoru nehřeje.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů