Rekvalifikační kurz - stojí to za to?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
jarek-parek
Příspěvky: 5
Registrován: 18 zář 2016, 18:34

Rekvalifikační kurz - stojí to za to?

Příspěvek od jarek-parek »

Zdravím,

Jsem tu čerstvý, tak se omlouvám, pokud téma patří pod jinou část fóra, nejsem si jistý.

Mám takový dotaz... Chci si udělat rekvalifikační kurz truhláře-nábytkáře: http://www.narodnikvalifikace.cz/kvalif ... i-standard
Mám v úmyslu to udělat pod Brněnským pracovním úřadem, a ten má nabídku od polytechnické školy zde: http://www.jilova.cz/Stranky/vzdelavani ... ikace.aspx

Otázka zní, zda to stojí za ten čas... jsem vystudovaný inženýr stavebnictví a k truhlařině už 2 měsíce přičichávám jako začátečník různými druhy námezdné a vlastní práce. Nejsem si jistý, kolik informací tam bude pro mě nových a kolik se dokážu naučit sám - vlastními pokusy, prací v dílně atp.
Máte s takovými kurzy někdo nějaké zkušenosti? Je to kurz na 7 týdnů, 208 hodin, není tam přesně definováno, kolik času bude reálně stráveno praxí a kolik pouze teorií (kterou lze v určité míře stejně vyčíst z knížek a internetu).
Co jsem se bavil se zkušenějšími truhláři, většina řekla, že se řemeslo dá naučit za chodu, ale že dobrý kurz se hodí... jenže nikde po internetu nemůžu najít reference na takové kurzy. Mě obecně přijde 208 hodin na tak obsáhlý rámec hodně omezený a bojím se, že se dozvím jen nejnutnější základ, do kterého bych se stejně vžil praxí...

Za jakékoliv rady předem dík!
Jára
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Rekvalifikační kurz - stojí to za to?

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

probůh, jenom tam ne! Onehdy jsem tu o svých zkušenostech psal, zkus pohledat. Jen jsem tam nepsal, že to bylo na této škole.

Byl jsem v přesně stejné situaci - nadšenej do řemesla a samouk.

Pokud to chceš kvůli papíru, tak si raději sežeň někoho kdo se Ti zaručí na ŽL. Učit se doporučuju od těch co to dělají, ne od těch co to učí.

Dnes seženeš mraky informací na netu a pokud máš k tomu prostor, nejvíc se naučíš vlastní prací a ještě víc vlastníma chybama. Tady na fóru se Ti taky dostane cenných rad.

Zkus možná napsat s jakým cílem se chceš rekvalifikovat - zda chceš to řemeslo dělat profesně anebo zda se jen chceš soukromě zdokonalit. Nicmeně jsi stavební inženýr, takže velmi pravděpodobně disponuješ systematickým myšlením a tak nevidím důvod proč bys to neměl zvládnout jako samouk.

Kdybys chtěl přeci jen další info k té polytechnice, napiš mně SZ. Snad bych našel i nějaké ty hodinové dotace, které mi tehdy poslali, viděl bys tam co je teorie a co praxe. I bych mohl víc pohovořit o svých zážitcích.

Honza
jarek-parek
Příspěvky: 5
Registrován: 18 zář 2016, 18:34

Re: Rekvalifikační kurz - stojí to za to?

Příspěvek od jarek-parek »

Dík za odpověď... snažil jsem se v tvých příspěvcích najít nějaký o kurzech, ale marně - možná teda jen neumím hledat.
Papír neřeším, o možnosti ručitele vím... chci to dělat profesně, ale tím že teprve začínám, tak chci min. 1-2 roky pracovat u zkušenějších. Podmínky na vlastní zakázky mám zatím tristní, hledám prostor atd...
Možná by mě ty tvé zážitky zajímaly, abych věděl, proč se toho vyvarovat. Tak ti ještě napíšu SZ.
Čert
Příspěvky: 8
Registrován: 17 črc 2010, 15:55
Bydliště: Strakonice

Re: Rekvalifikační kurz - stojí to za to?

Příspěvek od Čert »

Ahoj, nevím, jak se sem vkládají odkazy, ale je to v Obecná témata - Tak radši ne, příspěvek z 20.7.2016.
Hodně zdaru se sháněním kurzů. Čert
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 80 hostů