Jak zadlabat kování?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Jak zadlabat kování?

Příspěvek od Pepan »

Zdar chlapi,

manželka si vymyslela poličky do baráku a po zralé úvaze jsem se rozhodl je dělat kompletně ze dřeva. Držáky si vyříznu, upravím, ale mám problém, že nevím, jak zadlabat kování, které poličku drží na zdi. Mám jenom mafla, přímočarku a nějaké ruční vybavení. Je mi jasné, že by to vyřešila ruční frézka, ale nechce se mi ji na 20 držáků kupovat.

Měli by jste nějaký nápad?

Díky.
držák.jpg
držák.jpg (64.75 KiB) Zobrazeno 4118 x
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Jak zadlabat kování?

Příspěvek od werdio »

navrtat sukovníkem od obou krajů ke středu a doladit dlátem
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Jak zadlabat kování?

Příspěvek od kiwi »

Já bych o tý frézce přece jen pouvažoval, koupit nějakou levnější (nemusí být nová, třeba nějakou bazarovou) . Udělat 20 dlabů ručně nebo tím způsoben jak píše werdio taky nějaký čas zabere. A taková frézka se doma neztratí. Jak ji jednou máš tak najednou uvidíš spoustu věcí na co se nechá použít, co by tě před tím ani nenapadlo. Za sebe musím říct že ruční frézka je v mé domácí dílně jeden z nejuniverzálnějších strojků.
Jinak na učňáku jsme tohle kování zadlabávali i jenom rovným dlátem a taky to šlo.
milanzaba
Příspěvky: 45
Registrován: 30 bře 2016, 13:36

Re: Jak zadlabat kování?

Příspěvek od milanzaba »

tak tak, na doma staci makita za 4 s trema ruznyma zakladnama. je to jednorucni freza a pred 2 dnama se to uplne bez problemu prokousavalo dubem, freza byla polokoule od cmt skoro nova.

je pravda, ze tohle asi nezvladne delat rybiny, ale delam s tim cepy frezou 8mm taky od cmt, do mekkeho dreva a nezda se, ze by skuhrala frezka a nastroj taky vypada v poradku.

otevre to obzory, jak to clovek jednou donese domu.

po pravde uz si nedovedu predstavit jednodussi cestu na zadlabani kovani nez to proste odfrezovat v ponorne zakladne, na ktere je udelany dorazovy stolek https://goo.gl/photos/3ymoKcP9FBi2sust9
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů