Výpěr pily do maflíku

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Ic3man
Příspěvky: 2
Registrován: 08 srp 2016, 07:07

Výpěr pily do maflíku

Příspěvek od Ic3man »

Ahoj,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc by výběru kotouče do maflíku. Převážně budu řezat lamino a dřevotřísku a chci aby to mělo co nejméně otřepů atd.
Děkuji
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Výpěr pily do maflíku

Příspěvek od Tim »

Ahoj na to je jednoduchá rada ,ať ti tady poradí kdokoliv jakýkoliv kotouč tak s ním nikdy lamino neuřízneš aby jsi ho mohl kvalitně olepit a nemusel jsi se za to stydět ....takový kotouč není a už sama metoda řezání maflem ani podle pravítka na lamino není i když ti to spousta prodejců bude tvrdit , že to jde že pilou nejdříve nařízne horní vrstva jako předřezem apod.....

tim
Ic3man
Příspěvky: 2
Registrován: 08 srp 2016, 07:07

Re: Výpěr pily do maflíku

Příspěvek od Ic3man »

Děkuji Time, za reakci.
Nejsem žádný profík, ale domácí kutil a budu si vyrábět z maflíku stolní pilu s posuvným pravítkem a chci aby ten řez byl co nejlepší. A stále řeším jestli je lepší více zubů atd.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Výpěr pily do maflíku

Příspěvek od Tim »

ahoj ,tak v tomhle ti bohužel neporadím protože jak je tu o mně známo považuju to za ztrátu času a vyhozené peníze a tak se ti tady snad ozve někdo jiný kdo tě v tom podpoří.....
jo ještě mne napadlo kup si desky nařezané a olepené to koupíš všude kde se lamino prodává a z toho pomocí vrtačky ,kolíkovací šablony a případně horní frézy ,když budeš šikovnej uděláš nábytek v profi kvalittě.

tim
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Výpěr pily do maflíku

Příspěvek od mari_001 »

To že nejde maflem, respektivě ponorkou řezat lamino je blbos. Tech řezů jsme neudělal tolik ale už něco jo, a v Maflloj s originálním kotoučem, klapnu funkci předřez, projedu pak doříznu olepím, a nikdo nepozná jeslti to je z formátky s předřezem nebo ponorkou.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Výpěr pily do maflíku

Příspěvek od Rudolf »

To je ale řeč o maflovi zn. Mafell, za 18 kolíků.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Výpěr pily do maflíku

Příspěvek od mari_001 »

Kéž bych ho sehnal za 18 :D Já jsem s příložníkem a lištou za něj dal 24tis, a už nadělal hrozné práce:) Já jen říkám že to jde a že to funguje. Jinak festoolem jsem to dělal taky, a když je nová guma na liště tak taky bez problémů...
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
milanzaba
Příspěvky: 45
Registrován: 30 bře 2016, 13:36

Re: Výpěr pily do maflíku

Příspěvek od milanzaba »

tohle jsem zkousel ciste ze zvedavosti maflem od DWT jak je uvedene vys. nejdrive projet pozpatku 3mm shora a pak to doriznout dopredu zespod. problem u toho byl, ze kdyz mafl neni uplne polozeny ve stolku, tak nedrzi kolmost. ta zakladna je proste moc mekka a ty 3mm prorezu shora pak obcas dost uhybaji a je to videt na vysledku.

tedka rezu lamino klasickou ts55 s listou, to je rekl bych uplne ciste z obou stran. ale ohranuju to jen nazehlovacima hranama.

co naopak nechapu je deska z hornbachu na cernaku, kde to bylo otrhane z obou stran. takze dalsi jsem kupoval o 10mm vetsi a na finalni rozmer to dodelaval tou ts55.

jinak to chce hodne mista, jakoze opravdu hodne mista, aby se kolem te desky dalo pohodlne projit a nenaklonila se pila. v pripade cirkularky, navic z maflu, u vetsi desky to chce velky, opravdu velky a dlouhy, stul. a dlouha deska se obcas mela snahu vlnit, spatne se mi s tim manipulovalo na delku kvuli vaze.

proto jsem skoncil u ts55 a stolu na upinani te rezane desky.

na lamino dela kotouce primo pilana, ma to trapezovy zub. nedrzel jsem ho v ruce, ale ta ts55 bude mit podle vseho stejny vybrus a uhel zubu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů