kombinovaný stroj UMDS II z poličky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: kombinovaný stroj UMDS II z poličky

Příspěvek od Hans »

Řekl bych, že například Bernardo SP-150 je totéž jako ta Proma, případně jako ten můj Grizzly. Je to všecko stejně ta samá čína. Ale už se to u nich vyrábí pomalu dvacet let, tak si myslim že to maj vychytaný a že s tim nemusí být problém. Každopádně tedy tohle provedení má oproti kombíku tu výhodu, že je tady od válce sešup na hobliny, takže když dáš pryč ten nátrubek pro odtah a pod ten sešup dáš kýbl, můžeš hoblovat bez odtahu, hobliny nelítaj nijak agresivně a téměř vše chytneš do toho kýble.

Pokud jde o mobilní protah - onehdy natočil Mathias Wandell video ve kterym porovnával toho čtvercovýho DeWalta s běžným noname protahem a mj. tam ukazoval jak daleko to napráší hobliny. Nepřišlo mi to jako nic hroznýho, pokud si dáš na zahradě plachtu, taky na ni většinu chytneš. Já takhle kdysi chytal hobliny z UMDSky, taky jsem měl plachtu na dvoře a bez problému.

Jinak mobilní protah se dá krmit i trámama a to tak, že ho nasadíš na ten trám a necháš ho po trámu jet jak po kolejích. Viděl jsem to na videu.

Pokud jde o odtah, tak jen upozorním - vyhnul bych se nejlevnějším jednovakovým (míněno filtrační vak a pytel v jednom) a asi i nejmenším sice dvojvakovým, ale těžko říct zda schopným pochytat větší nálož hoblin. Ačkoliv zase na tom mobilnim protahu nebudeš moct brát velkou třísku, tak by to možná stačilo. Jo a instinktivně by mě děsily takové ty kombíky, kde je kromě hoblovky a protahu integrovanej i odtah. Příliš moc věcí za málo peněz :-)

Jo, ještě detail - ono ani vláčet odtah rudlem po zahradě neni nic moc. ne že by to bylo tak těžký, zato je to zpravidla trochu fórový a neforemný. Doporučuju zatim zkusit bez protahu, venku na zahradě se toho nenadýcháš, tak to nemusíš tak řešit. A na tu pilu Boschku stačí vysavač, případně ještě udělat si cyklon.

Jestli Tě to chytne, tak ti stejně nevydržíš furt všecko vláčet :-)

Honza
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: kombinovaný stroj UMDS II z poličky

Příspěvek od miru01 »

Ten Dewalt mám připojený na ten nejlacinější jednopytlový odsavač a bere to bez problémů - tříska je malá, ale mám tam předřazený takový pokus o cyklon se sudem, napřímo se u hoblin ucpávala hadice, protože jsou tam na vstupu vrtule mřížky. Když koupíš nějaký s 1 kW motorem, tak to bude na tyhle strojky bez problémů.
Jakou kombinaci strojů vybrat to je dle vkusu každého soudruha, ale stejně skončíš u něčeho stacionárního, časem tě to bude štvát pořád něco přenášet.
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Re: kombinovaný stroj UMDS II z poličky

Příspěvek od wotaen »

Takže se vše vyřešilo jinak. Asi budeme kupovat nové auto, které se nám nevleze do garáže, takže bude místo na regulérní hoblovku s protahem na 3 fáze :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 57 hostů