Řezání bukových desek - zasekávání

Vše co se týká truhlářského řemesla.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Řezání bukových desek - zasekávání

Příspěvek od miru01 »

Když potřebuji něco rychle osámovat a je to delší než vozík, tak si na to naklepnu třema hřebíčky něco rovného, třeba palubku a mám rovnou hranu, kterou jedu kolem podélného pravítka, po řezu palubku sundám a mám už jednu rovinu.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Řezání bukových desek - zasekávání

Příspěvek od Hans »

radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Řezání bukových desek - zasekávání

Příspěvek od radomil »

Někde jsem to viděl na jůtubě, jak se na to prkno s tou kůrou přišroubuje shora dvěma vruty (35 mm dlouhý stačí) další, rovné (používám pruh lamina) nějaké dva centimetry od konce, který pak stejně zařízneš a jedeš podle pravítka tím laminem. Neubere to prořez jako ten přípravek, na kterým to leží, když je to shora, takže proříznu v pohodě i 60mm fošnu, když mám prořez 65 ...
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Re: Řezání bukových desek - zasekávání

Příspěvek od wotaen »

Díky všem za komentáře. Bez ponorné pily to asi pořádně nepůjde, takže koupím (asi Bosch GKT 55 GCE). Stolní pilu nebudu zbytečně trápit.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Řezání bukových desek - zasekávání

Příspěvek od Tim »

Bosch GKT 55 GCE ,za hodně peněz málo muziky...

tim
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Řezání bukových desek - zasekávání

Příspěvek od truvan »

dostal si tady tolik tipů jak na to bez ponorky kde je problém,,???
Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Řezání bukových desek - zasekávání

Příspěvek od werdio »

to Bosch neznám, za ty prachy už se dá koupit 55 Festool..co je na tý Bosch špatný Time?
Jinak, jak psal Truvan.
PS: omítnout se dá i normál maflem na "liště" třeba z lamina, občas to tak dělám
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Řezání bukových desek - zasekávání

Příspěvek od Tim »

ahojky werdio,

pro mne hlavně ta cena a značka ,jak píšeš je za to festool a nebo ponorka makita i s lištou a se stejnejma parametrama.např už jenom ten vývod na odsávání jak trčí do boku....
no a za mne já nikdy nesámoval maflem i když jsem měl pidi stolovou pilku tak vždy na stolovce a třeba i podle lainy brnkačkou.jestli budu mít zítra chvilku tak udělám foto mojí pilky co jsem na ní začínal podnikat at se trochu zasmějete.

tim
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Re: Řezání bukových desek - zasekávání

Příspěvek od wotaen »

truvan píše:dostal si tady tolik tipů jak na to bez ponorky kde je problém,,???
Máš asi pravdu. Zkusím koupit jiný kotouč, zaklínkovat a na osámování nějaký přípravek. Když jsem se díval na ty yt na ty ponorky, přišlo mi to podstatně jednodušší, položím lištu a jedu.

Ohledně Bosch vs. např. Festool. Cena mi teda podobná nepřijde, 9k vs 15k. Nejsem zastáncem žádné značky. To že se tím neživím je asi jasné :), času mám málo, takže chci něco co bude fungovat spolehlivě a bez příprav. No a taky když už mám čas, tak chci mít v ruce super nástroj se kterým bude radost pracovat. No uznávám, kritéria jsou to dost divná :)

Závidím ženě, že šije...stačí šicí stroj :)
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Řezání bukových desek - zasekávání

Příspěvek od werdio »

já pořídil festool 55 i s lištou za bratru 13 a v záloze jak psal Tim jsem měl tu Makitu...ten odtah je na pytel, to jo, já to mám až "ke zdi"
A ten Bosch je za nějakých 12, co jsem koukal
Tady je easy řešení sámování, takhle to dělám např.u dubu 53 na chalupě, bez stolní pily
IMG_20160527_193933.jpg
IMG_20160527_193933.jpg (91.78 KiB) Zobrazeno 9370 x
IMG_20160527_193942.jpg
IMG_20160527_193942.jpg (77.42 KiB) Zobrazeno 9370 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 52 hostů