DeWalt nebo Makita?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

DeWalt nebo Makita?

Příspěvek od ivoch »

Potřebuji poradit ohledně lamelovací frézky. Už mě nebaví kolíkové spoje a na Festool nemám, jsem hobík a nezaplatil bych to. Ferm FBJ710 (1600Kč) jsem zavrhnul hned, byly na ni velmi špatné recenze. Proto se rozhoduji mezi DEWALT DW682K (4800Kč) a MAKITA PJ7000J (5600Kč). Kdo by mi, prosím, poradil?
Mildis
Příspěvky: 7
Registrován: 17 úno 2020, 13:14

Re: DeWalt nebo Makita?

Příspěvek od Mildis »

Dewalta neznám, ale s makitou jsem dělal, než jsem pořídil domino a byl jsem spokojen. Spíš jsem řešil kvalitu lamelek různých dodavatelů.
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: DeWalt nebo Makita?

Příspěvek od witt »

Makitu neznám, měl jsem cca týden toho DeWalta a vrátil jsem ho, protože mě překvapil, že není 100% přesný. Neměl úplně rovný stolek a k tomu mírnou vůli, takže pokud jsem to nehlídal, tak ty desetinky ujížděly. A to je u některých spojů problém. Osobně si myslím, že to byl nepovedený kus, prodejce ale tvrdil, že to je u všech. Tak nevím... Budu rád, když se k tomuto strojku někdo vyjádří. Možná jsem od něj měl příliš velká očekávání. Možná mám obecně od lamelovačky příliš velké očekávání.

Měl jsem to na jeden konkrétní projekt, nakonec jsem koupil "něco" v Hornabachu za 1500,- a výsledek byl vlastně úplně stejný jako z DeWaltem. Když jsem se hodně snažil, tak to bylo přesné. Ale jakmile jsem ji na jedné straně neopatrně přimáčkl, tak to bylo o chlup vedle. Nicméně nárazově to účel splní.
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: DeWalt nebo Makita?

Příspěvek od ivoch »

Chlapi díky za rady. Osobně spíše pošilhávám po té Makitě. Četl jsem zahraniční srovnání a vychází lépe. Chtěl bych tím spojovat spárovku, takové jištění spoje navíc. A samozřejmě i na další spoje.
Jiří
Příspěvky: 54
Registrován: 11 lis 2016, 11:18
Bydliště: Vraclávek

Re: DeWalt nebo Makita?

Příspěvek od Jiří »

Na spojování spárovky stačí horní frézka s talířovou frézou. Je to násobně levnější řešení (tedy pokud už máš horní frézku).
Používám tento systém dokonce raději než Domino, které mám také.
Miller
Příspěvky: 7
Registrován: 27 říj 2020, 09:47

Re: DeWalt nebo Makita?

Příspěvek od Miller »

Mám Makitu DPJ180Z je to viac menej to isté ako máš vyhliadnuté akurát na batérie. Som s ňou veľmi spokojný, používam pri výrobe škárovky, na spájane dielcov, kolíky už používam minimálne len na úzke diely. To zberné vrecko čo k tomu dodávajú je na dve veci, treba požívať odsávanie, lebo inak sa upcháva.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 3 hosti