Bar

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Bar

Příspěvek od mari_001 »

Ahoj,
dělám ségře bar v roubence, jde o to že si její přítel z anglie vymyslel bar na způsob hrázděnky, chce udělat dřevěný rám a ten vyplnit klasickejma cihlama. Potřebuji poradit jak ten dřevěný rám ukotvit? Protože v kuchyni bude podlahovka je přesně na ten bar vylitej beton cca 10cm + strop, jak to ukotvit k podlaze a jak k roubení, klidně pracnější varianty ale pokud možno co nejméně vyditelné a co nejméně humpolácké :) Diky
Přílohy
KUCHYN 2.jpg
KUCHYN 2.jpg (102.81 KiB) Zobrazeno 20798 x
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Bar

Příspěvek od Hans »

Já bych ty trámy kotvil jen železama do spar tý zdi, podobně jak se dřív kotvila futra. Celý to bude myslim tak těžký, že se to pak ani nepohne. Anebo ty trámy dole stahnout jen prknem zevnitř tý linky aby se to nerozjíždělo. K roubení bych to nekotvil vůbec, to bude dost sedat. Maximálně bych vyplnil škvíru něčim přijatelnym, aby se tam nehromadila špína.

Honza
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Bar

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, jak říká Honza + můžeš ještě do betonu dát kus kulatiny průchozí kousek do každé nohy, popř.pracnější místo kulatiny zalepit do betonu závitovku, do sloupku pak otvor na matku jako když se chytají sloupky zábradlí do podlahy.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Bar

Příspěvek od mari_001 »

Diky, za rady moc jsem to nechtěl kotvit k těm cihlám, neboť jsme chtěl udělat pevnej nosnej rám ze dřeva a ten jen cihlama vyplnit, v boku budou cihly jenom na kant. Roubení by už sedat nemělo ale je pravda že tangenciální a podélný by se furt hádalo. Takže suma sumárum použiju tu variantu honzi ale spíš z hlediska toho aby se to celé svázalo a pak tu závitoku do betuno. Jen dotaz jak se kotví ta matka z čela sloupku? Bohužel jsem ještě zábradlí nědělal :/ Diky ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bar

Příspěvek od Petr »

mari_001 píše:Diky, za rady moc jsem to nechtěl kotvit k těm cihlám, neboť jsme chtěl udělat pevnej nosnej rám ze dřeva a ten jen cihlama vyplnit, v boku budou cihly jenom na kant. Roubení by už sedat nemělo ale je pravda že tangenciální a podélný by se furt hádalo. Takže suma sumárum použiju tu variantu honzi ale spíš z hlediska toho aby se to celé svázalo a pak tu závitoku do betuno. Jen dotaz jak se kotví ta matka z čela sloupku? Bohužel jsem ještě zábradlí nědělal :/ Diky ;)
Ja to delam treba takhle:
Obrázek
Je to fotka ze schodu, ale u baru bych to resil stejne. Vyrobit pevny ram a nasadit ho na zavitove tyce v podlaze a ze zadni strany sloupku to pres bocni otvory pritahnout. Po vyzdeni vyplne se to nemuze ani hnout. Petr
ピーター 大工
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Bar

Příspěvek od mari_001 »

Děkuju Petře, stydím se že mě to nenapadlo :/ ale zase jsem o něco chytřejší. Děkuji
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Bar

Příspěvek od mari_001 »

Ahoj,
tak konečně trocha klid od školy tak jsem trocha pracoval:) ještě musím zaříznou police a vykartáčovat a napusit:)
Přílohy
DSC_5716.JPG
DSC_5716.JPG (79.17 KiB) Zobrazeno 19271 x
DSC_6487.JPG
DSC_6487.JPG (88.16 KiB) Zobrazeno 19271 x
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Bar

Příspěvek od mari_001 »

Bar už je hotovej, teď na něj dosychá Jilm na pracovní desku:) Nemáte někdo zkušenosti s noupoštěním cihel? Chci to vzít lněným olejem. Je to dobrá volba? Diky ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů