Postel

Vše co se týká tesařského řemesla.
shtepa
Příspěvky: 1
Registrován: 27 srp 2014, 21:00

Postel

Příspěvek od shtepa »

Ahoj všem,
vůbec se v tomto oboru neorientuji, ale chtěli bychom si doma vyrobit srubovou postel.
Potřebuji pár základních informací jako např. kde vzít kulatinu na stavbu? Stačí zajít do lesa tam si vybrat nějaký spadlý strom který není shnilý a není ani moc vlhký?
Jak se to dá vše pospojovat?
Bohužel jsem na internetu nenašla nic kloudného (všude samé firmy které to vyrobí na zakázku, ale ne rady na stavbu svépomocí), proto se na Vás jakožto na zkušené lidi obracím.
Díky moc za pomoc
Štěpánka
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Postel

Příspěvek od Petr »

Zdravim Stepanko,
ja teda nejsem expert pres srubovy nabytek, ale rekl bych, ze jste si "ukrojila hodne velky krajic" podle toho co pisete.
Ucite to nepujde jak si predstavujete s tou navstevou lesa. Drevo na stavbu postele nemuze byt mokre, protoze by se vam v teple vsechny spoje povolili a postel by zacala vrzat jak by se drevo zesychalo. V idealnim pripade bych navstivil nejblizsi pilu, kde zpracovavaji kulatinu a zeptal se tam, jestli nemaji skladem nejakou kulatinu treba borovice v odpovidajicim prumeru. Vetsinou jsou to uz dreva urcena na prodej jako palivove drivi, protoze prumer je uz moc maly na rezani katrem. Nejlepe aby byla uz nejaky cas pokacena a teda alepson "vzduchosucha" Potom to doma nakratit na hrube zomery a zbavit kury -odkornit a nechat doschnout a "dodeformovat". Potom teprve je mozne z takto pripraveneho dreva vyrabet postel, ale to uz vam asi poradi zkusenejsi borci co uz maji nejakou tu postel z kulatiny za sebou.
S pozdravem Petr
ピーター 大工
f.demjan
Příspěvky: 34
Registrován: 07 srp 2014, 05:53
Bydliště: Nováčany, Šemša, Slovensko

Re: Postel

Příspěvek od f.demjan »

Skús sa pozrieť týmto smerom. Viking posteľ, rozoberatelná bez skrutiek a lepenia. Niekde mám aj výkres ak budeš mať záujem a nenájdeš to na webe.
imag0018.jpg
imag0018.jpg (172.35 KiB) Zobrazeno 27141 x
HonzaV
Příspěvky: 16
Registrován: 10 bře 2014, 09:25

Re: Postel

Příspěvek od HonzaV »

Ahoj,
ta vikingska postel se mi moc libi, jestli se ti podari najit vykres, tak bych taky prosil jednu kopii.
Honza.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Postel

Příspěvek od Roman »

postel.jpg
postel.jpg (65.98 KiB) Zobrazeno 27050 x
Srubovou postel jsem dělal,je tady i vlákno založený.No dá se říct,že stačí naběhnout do lesa a nařezatt nějaké dřevo.Ideálně třeba borovice,nebo něco pěkně křivého.Samozřejmně u čerstvého dřeva se musí počítat se sesycháním a praskáním dřeva.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Postel

Příspěvek od Roman »

Postel ještě mám,jestli máte zájem za 4tis je vaše,ale nemá rošt hotový.2x2M,cena zadarmo,mně se sem nehodí.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Postel

Příspěvek od werdio »

Optimálně zajít na pilu se susarnou... Domluvit se na průměru a nechat prosusit alespoň na 12 a pospojit na cep/klín...pokud si netroufnete tak prosroubovat, zapustit hlavy a zakryt " sukem" ten by měl byt optimálně stejnou vlhkost..
Lub@
Příspěvky: 10
Registrován: 02 zář 2014, 19:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Postel

Příspěvek od Lub@ »

Ono už sám pojem "srubová postel" je dost široký.
Ale možná by pomohl tenhle kurz http://www.roubenkyasruby.cz/kurzy/postel-jednotlivci
Já absolvoval "Lavičkářskej" a mohu jen doporučit.
f.demjan
Příspěvky: 34
Registrován: 07 srp 2014, 05:53
Bydliště: Nováčany, Šemša, Slovensko

Re: Postel

Příspěvek od f.demjan »

Super natural design
Snímka.jpg
Snímka.jpg (34.43 KiB) Zobrazeno 26904 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Postel

Příspěvek od Roman »

Ano postel ze starých trámů,taky bude.Chce toméně myslet a více makat. :o
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 hostů