Tesárske spoje

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
f.demjan
Příspěvky: 34
Registrován: 07 srp 2014, 05:53
Bydliště: Nováčany, Šemša, Slovensko

Tesárske spoje

Příspěvek od f.demjan »

Naposledy upravil(a) f.demjan dne 06 črc 2020, 08:45, celkem upraveno 1 x.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesárske spoje

Příspěvek od Petr »

Ahoj, tato fotka mi prisla na google+ s popiskem " takto se stavi drevene domy v rusku" :mrgreen:
Neco pro nadsence:
Obrázek
ピーター 大工
majermauer
Příspěvky: 17
Registrován: 26 pro 2014, 20:09

Re: Tesárske spoje

Příspěvek od majermauer »

v rusku je možné cokoli :D
to chceš!
dkubicek
Příspěvky: 1
Registrován: 13 led 2020, 14:13

Re: Tesárske spoje

Příspěvek od dkubicek »

Zdravím všechny hobby i profi tesaře,
rád bych se zeptal na názor zkušenějších lidí, jak by řešili rohový spoj na pergole z KVH hranolů 140x140. U domu si chceme postavit stínící pergolu a nechceme v konstrukci používat nerezové či jiné ocelové spojovací prvky, tedy ideálně všechny spoje dřeva pomocí dlabů/čepů atd. (kotevní patky a závitové tyče do betonových sloupů balkonu jsou ale jasné).
Trápí mě trochu vlhkost a mráz, který se může do různých spojů dostat a spoj tedy oslabovat rychleji než kdyby to bylo zastřešeno, ale možná se to dá řešit vhodným typem spoje který tam vodu nepustí - bohužel ani nevím jaký by to měl konkrétně být, aby to bylo i dostatečně stabilní.
Jako takový poddotaz bych zmínil, že stejnou radu uvítám i pro způsob uchycení vrchních "lamel/krokev 6x14", kde chceme opět dodržet čistou linií spojů dřevo na dřevo.
pergola_1.png
pergola_1.png (42.07 KiB) Zobrazeno 16103 x
pergola_2.png
pergola_2.png (17.62 KiB) Zobrazeno 16103 x
Ďekuji všem za nápady či rady :)
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: Tesárske spoje

Příspěvek od MilanK »

Už to máte hotové?
Já bych se o něco takového ani nepokoušel, aby to vypadalo a drželo je náročné podle mě na přesnost a šikovný/zkušený ruce a to nemám a k timu velká pracnost, která je pak podle mě trošku degradovaná tou ocelovou patkou, masivní hranol 14x14 pak "levituje" ve vzduchu na 20mm nožce.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti