Dřevěná houpačka

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
Filip Tichý
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2013, 12:46

Dřevěná houpačka

Příspěvek od Filip Tichý »

Jsem ve třetím ročníku oboru tesař a jeden chlap chce udělat houpačku a taky aby tam šla přidělat skluzavka. Nevím kolik si za práci říct aby mi potom neřekl že je to moc. Poradil by mi někdo? Děkuji
Přílohy
Tady to je..všechno budou podstivý spoje.
Tady to je..všechno budou podstivý spoje.
houpačka 1.JPG (46.91 KiB) Zobrazeno 22153 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěná houpačka

Příspěvek od Roman »

Já tyhle věci dělám.Záleží na průřezu trámku,jestli to bude ze skluzavkou,montáží,nátěrem atd.To chce všechno zkonzultovat s tím člověkem.Já kupoval skluzavky přez net a jenom za 3m skluzavku z dopravou 2,5tis.Každej člověk má jinou hranici peněz,ale dneska chtějí levné věci.Mrkni se na Sbazar a Aukro,tyhle sestavy tam nabízejí,ceny jsou celkem nízko.

http://houpacky-krocan.kvalitne.cz/
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěná houpačka

Příspěvek od JanB »

Dovolím si připojit se k tomuto vláknu - chtěl bych svým dětem postavit skluzavku, přesněji řečeno tu dřevěnou věž ke skluzavce (samotnou skluzavku koupím :-) Na rozdíl od obrázku výše bych chtěl ten typ, co se běžně dělá, se zhruba čtvercovým půdorysem, svislé stěny a jednoduchý domeček se stříškou nahoře.
Mám ale zkušenost spíš s truhlařinou a tak bych prosil o pár základních rad. Představuju si na základní kostru smrkové hranolky 80x80, to by asi mělo stačit, ne? Běžné stavební řezivo...??
Jak udělat spoje? Vymyslet čepy na skříňku nebo konferenční stolek dovedu, je tady něco jinak? Třeba kvůli sezónním změnám?
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěná houpačka

Příspěvek od Roman »

Jestli si chceš ušetřit práci.Jednu sestavu tady mám podesta 1x1m,trámky 10x10cm,výška 4m,houpačka,šplhací žebřík.Dá se odvést na velkém vleku.Není k tomu skluzavka,ale ta se dá v akci koupit na netu,Aukru,byla by potřeba lepenka na střechu.Nechal bych jí za 7tis,takže dá se říct,že to je za materiál.Já končím.
Přílohy
0.jpg
0.jpg (242.87 KiB) Zobrazeno 21835 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěná houpačka

Příspěvek od Roman »

Skonzultuj to z dětma,manželkou.Já jsem za Trutnovem.Roman-tel:774136121
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěná houpačka

Příspěvek od JanB »

Člověče, to je hodně zajímavá nabídka, jenže já mám do Trutnova skoro 300km a to je na cestu s vlekem docela dost (nehledě na to, že bych si ten vlek musel někde půjčit). Kromě toho to chci posadit na stávající pískoviště, takže půdorys by měl mít cca 1,4 x 1,4 metru, musel bych to tedy stejně upravovat.
Kdyby to bylo blíž, určitě by to stálo za úvahu. Každopádně díky za nabídku
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěná houpačka

Příspěvek od Roman »

Jj to je dálka i tak daleko jsem vezl sestavu.Klasika,mně se ozvou lidi vždycky,který jsou 250km.
StandaMo
Příspěvky: 2
Registrován: 07 úno 2014, 04:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěná houpačka

Příspěvek od StandaMo »

Filip Tichý píše:Jsem ve třetím ročníku oboru tesař a jeden chlap chce udělat houpačku a taky aby tam šla přidělat skluzavka. Nevím kolik si za práci říct aby mi potom neřekl že je to moc. Poradil by mi někdo? Děkuji
No v klidu to dělej zadarmo. Ono se ti to pak v životě hodí :D sám by jsi měl vědět jak si vážit své práce a když to přeženeš zákazník bude smlouvat a pak aspon bude mýt radost že to ukecal :D
Zajímavás dřevěná postel a zdravé spaní.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 89 hostů