plíseň+skladba trámového stropu

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
pechy
Příspěvky: 4
Registrován: 12 bře 2012, 20:37

plíseň+skladba trámového stropu

Příspěvek od pechy »

zdravim všechny potřebuji poradit odkornil jsem prkna na strop převezl ke známému na protah a nechal to zmoknout,asi 10 prken chytlo plíseň a mírně načernali chtěl bych je napustit jako trámy dřevním olejem je možné to nějak odstranit???díky.A ještě skladba stropu má představa je:nosné trámy 20x22cm,7m dlouhé na ně nesámovaná prkna překládaná,kročejová izolace 60mm vysoká,2 vrstvy OSB 18mm křížem a podlahové palubky je to tak možné??dík jirka
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: plíseň+skladba trámového stropu

Příspěvek od Mauví »

7m rozpon a průřez 20/22 je dost málo... jinač skladba stropu se zdá dobrá, nezapomínáš na tepelnou izolaci ??
pechy
Příspěvky: 4
Registrován: 12 bře 2012, 20:37

Re: plíseň+skladba trámového stropu

Příspěvek od pechy »

tepelná bude až na krovu bude se vytápět i podkroví a měl jsem za to že tenhle průřez unese vše zdá se mi to dost silné nebo ne :( 4ks jsou v polovině podezděné ale další 3 ne,měl bych udělat kozu????
Robert Musil
Příspěvky: 4
Registrován: 19 úno 2012, 20:10

Re: plíseň+skladba trámového stropu

Příspěvek od Robert Musil »

Nazdar ! Trám 22/20 a 7m délka se prohne svou vlastní vahou.Musíš ho podepřít nebo vybrat jiné řešení. Například lepený nebo složitější zazubovaný trám.
Asi by také stačilo vybrat jiný profil trámu.Třeba 30/16 nebo 26/10. Čím větší rozdíl mezi výškou a šířkou,tím větší pevnost .
Já bych to zazuboval ,je to pěkný a je vidět řemeslo.
A na tu plíseň stačí SAVO.
Zdar Robert
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: plíseň+skladba trámového stropu

Příspěvek od Roman »

Robert Musil píše:Nazdar ! Trám 22/20 a 7m délka se prohne svou vlastní vahou.Musíš ho podepřít nebo vybrat jiné řešení. Například lepený nebo složitější zazubovaný trám.
Asi by také stačilo vybrat jiný profil trámu.Třeba 30/16 nebo 26/10. Čím větší rozdíl mezi výškou a šířkou,tím větší pevnost .
Já bych to zazuboval ,je to pěkný a je vidět řemeslo.
A na tu plíseň stačí SAVO.
Zdar Robert
Nikdy jsem takhle markatní rozdíl v profilu neviděl,tedy tady v klasických roubenkách,ale asi jsem toho málo viděl.Viděl jsem i stropáky na placato,masakr prohnutý trámy.Najdu někde rozměry vzhledem k té délce?
Robert Musil
Příspěvky: 4
Registrován: 19 úno 2012, 20:10

Re: plíseň+skladba trámového stropu

Příspěvek od Robert Musil »

V roubence takové profily neuvidíš,tam se snažili využít celou kládu a otesávat na takový profily by bylo se sekerou děsně pracný a nehospodárný.
Musíš taky brát to,že průvlak ,nebo stropák nesl poválky,hliněnou mazaninu a seno.
Dnes musí zůstat rovný a nést koupenu ,pokoje a podobný zátěže se kterými dříve nemuseli tesaři počítat.
Já bych to viděl na ten zazubovaný nosník. Když zazubuješ dva trámy asi tak 22/16 a zazubení uděláš 5cm hluboké,tak získáš průměr 22/27.
A ručím za to že se neprohne ani o milimetr.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: plíseň+skladba trámového stropu

Příspěvek od Roman »

Robert Musil píše:V roubence takové profily neuvidíš,tam se snažili využít celou kládu a otesávat na takový profily by bylo se sekerou děsně pracný a nehospodárný.
Musíš taky brát to,že průvlak ,nebo stropák nesl poválky,hliněnou mazaninu a seno.
Dnes musí zůstat rovný a nést koupenu ,pokoje a podobný zátěže se kterými dříve nemuseli tesaři počítat.
Já bych to viděl na ten zazubovaný nosník. Když zazubuješ dva trámy asi tak 22/16 a zazubení uděláš 5cm hluboké,tak získáš průměr 22/27.
A ručím za to že se neprohne ani o milimetr.
Jestli si Pechy na to troufne proč né ;) já tohle taky nikdy nedělal,ale nejsem tesař,když tomu obětuje něco času proč né-Japonská pilka,dláto,tužka,úhelník,víc k tomu asi nebude potřeba.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: plíseň+skladba trámového stropu

Příspěvek od Roman »

Roman píše:
Robert Musil píše:V roubence takové profily neuvidíš,tam se snažili využít celou kládu a otesávat na takový profily by bylo se sekerou děsně pracný a nehospodárný.
Musíš taky brát to,že průvlak ,nebo stropák nesl poválky,hliněnou mazaninu a seno.
Dnes musí zůstat rovný a nést koupenu ,pokoje a podobný zátěže se kterými dříve nemuseli tesaři počítat.
Já bych to viděl na ten zazubovaný nosník. Když zazubuješ dva trámy asi tak 22/16 a zazubení uděláš 5cm hluboké,tak získáš průměr 22/27.
A ručím za to že se neprohne ani o milimetr.
Jestli si Pechy na to troufne proč né ;) já tohle taky nikdy nedělal,ale nejsem tesař,když tomu obětuje něco času proč né-Japonská pilka,dláto,tužka,úhelník,víc k tomu asi nebude potřeba.Ty jseš Roberte z Hořic?Jste asi stavěli z Hectolitrem ne?
Robert Musil
Příspěvky: 4
Registrován: 19 úno 2012, 20:10

Re: plíseň+skladba trámového stropu

Příspěvek od Robert Musil »

Nazdar .
Japonská pilka je moc dobrá ,ale ale moc pomalá.Já to řežu motorovkou. Musíš to dobře narejsovat ostrou tužkou a chce to nový řetěz a lištu.
Z Hořic jsem,ale co znamená ten Hekťák to nemám tušení.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: plíseň+skladba trámového stropu

Příspěvek od Roman »

:D Jsem v Ostroměři ted.To jsou ty přezdívky,Hynek možná nevím,ale možná se pletu.R.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů