Jaké dveře a nátěr

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Jaké dveře a nátěr

Příspěvek od Roman »

Udělal jsem futra-trámy 23x27 smrk,několikrát mi to spadlo z ruky,málem jsem se posr.. :D Rychlovka,takže žádný kouzla,potřebuju bydlet.Nějaký rychlý dveře,abych to zavřel.Příští rok kovaný panty,klika,vyřezávaný dveře.Natřel jsem to olejem,ale spíš bych chtěl trochu tmavší odstín,prostě aby to působylo trochu starobyle,takže co stím-funguje ten borax i na smrk Martine?
Přílohy
0.jpg
0.jpg (25.38 KiB) Zobrazeno 20191 x
1.jpg
1.jpg (45.88 KiB) Zobrazeno 20189 x
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Jaké dveře a nátěr

Příspěvek od Martin »

Borax to moc neztmaví,navíc jestli je to už natřené olejem ,tak do toho moc nepoleze.Patinu uděláš při dalším nátěru olejem.Koupíš tmavě hnědou práškovou barvu pro malíře,nafoukáš na čerstvý nátěr.Pak to necháš tak půl hodinky v klidu a otřeš hadrem.Nevytírej to moc důkladně,aby ta barva zůstala v prohlubních.Dá se to ještě před tím vzít jemným mosazným kartáčem,tím se "ohobluje" měkké dřevo a efekt je ještě výraznější.Dveře z tlusté překlížky se dají upravit stejně.
Morčez!
Vencál
Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2009, 13:07
Bydliště: Brno

Re: Jaké dveře a nátěr

Příspěvek od Vencál »

asi je lepší a šetrnější ta Martinova metoda, ale dá se ještě použít opalování, zlehka to vykartáčovat, jak píše Martin a pak zlehka opálit pistoló, otázka je, co by to udělalo v případě, že už to je napuštěné olejem.
r.a.c.e.k
Příspěvky: 60
Registrován: 24 srp 2010, 19:21

Re: Jaké dveře a nátěr

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Jen takovy zamysleni.. :) Jak to delali driv, ze by taky umele "zestarovali"?
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Jaké dveře a nátěr

Příspěvek od Martin »

Jo jo,to opalování se používá při výrobě divadelních dekorací.Krásnou ukázku jsem kdysi viděl na výstavě animovaného filmu v Jičíně.Byly to interiéry pro Neklana ze Starých pověstí českých.Ale s tím olejem to znám jen při černění železa.Teď si uvědomuju,že to měli udělané obráceně,nejdřív opálené a pak okartáčované ocelákem.
Pro racka:Né, chytili vola atd...
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké dveře a nátěr

Příspěvek od Roman »

No mně šlo spíš o tu barvu,no možná,že nechám jen ten olej.Do opalování určitě nejdu,to není můj šálek kávy.Mám takovej pocit,že padělky se dělali odjakživa,takže zestařování probíhalo už i za Krále klacka. ;) Třeba kopie Turínského plátna-asi 42 kopií,jedna je tady v Broumovském klášteře.
Lenicka1313
Příspěvky: 1
Registrován: 05 črc 2011, 14:06

Re: Jaké dveře a nátěr

Příspěvek od Lenicka1313 »

Zdravíčko, já sama dobře vím, jaké problémy nám dělalo objevit pořádný e-shop s kvalitními dřevěnými dveřmi. Nakonec jsme se na doporučení rozhodli pro tento http://www.dverepodlahywoodcote.cz/ a musím říci, že jsme naprosto spokojeni. Vše bylo zařízeno opravdu rychle a hlavně nám se vším pomohli. Podobnou rekonstrukci jsme dělali poprvé a každá rada se nám moc hodila. Doporučujeme!
Zuzana

Re: Jaké dveře a nátěr

Příspěvek od Zuzana »

Dobrý den, tuto zprávu považuji za spam. Protože jste do našeho fora vložila 4 podobné zprávy toho to typu nechám vám pouze tento jeden příspěvek, ostatní smažu. Pro dobré tipy na řemeslníky máme zde v diskusi sekci Řemesla / Kontakty. Pokud si chcete udělat reklamu, můžete to vložit tam, ale jen 1x a pokud jsou dodržena pravidla přidání kontaktu - viz: http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewto ... bd38f0a565
S pozdravem Zuzana Pěkná - administrátor a tvůrce tohoto webu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů