podlahovy ram male chaticky

Vše co se týká tesařského řemesla.
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Ahoj,

právě stavím něco podobného, je to zahradní domek 5800x5800 s tím, že domek je 5800x3800 a terasa 5800x2000.
Mám zavrtané zemní vruty a právě čekám na dodávku KVH, rám budu mít podobně jako na tom tvém prvním návrhu, akorát uprostřed bude ještě jedna fošna 160x40 na stojato a na podlahu dám místo osb palubky 28mm.
Budeš tam spát v zimě? Jinak bych se s izolací nedělal.
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Já to taky neumím spočítat, rozpon 2x1,5m jsem ale viděl na více podobných stavbách a tak bude vyhovovat i mně, tedy tak jak to máš na prvním obrázku.

Na prvním obrázku máš na patkách nejprve 3 fošny 40x140 na ležato (tak jak jsme to oba okoukali od Tima), ale 40x160 nastojato máš jen na krajích, podle mě by měly bejt nastojato na všech třech, tedy dát jednu 40x160 na stojato ještě na tu prostřední 40x140, protože jinak je ta prostřední 40x140 vlastně k ničemu.

S izolací ti neporadím, to je na mě už komplikace a tak bych to nedělal, ale když si dáš hledat how to insulate shed floor tak určitě něco vygooglis.
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od Fangluin »

Taky si navrhuji dílnu a podlahu řeším jak napsal Milan. Mám to ještě rozdělené v půlce delší strany, ale to budu ještě měnit.
Přílohy
podlaha.JPG
podlaha.JPG (111.41 KiB) Zobrazeno 7580 x
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od Fangluin »

Ty patky neber v potaz, budu to předělávat a nejspíš to postavím na zemních vrutech.
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Zemní vruty jsou dobrý, na radu jsem koupil ty se šestihranem nahoře, 1m dlouhý (asi by stačily i ty 80cm, ale musel jsem dorovnat křivou zem). Zapůjčili mi i montážní kříž, bez něj bych to jen roxorem nedal a to jsem na něj ještě musel nasadit trubku. Lepší je to točit ve dvou, ať je síla rovnoměrná.
Co doporučuju je si před zavrtáním takhle velkého vrutu nejdřív natlouct do země do hloubky 30cm nějakou ocelovou tyč 15-20mm v průměru a trošku tam s ní zakroutit a udělal jako trychtýř a zalít vodou, vrut se bude lépe a rovněji zavrtávat. Asi 2 jsem předtím zavrtal moc křivě a musel to předělat.
Počítej také s tím, ze +- 2cm odchylka do stran nic není, dorovná se to právě tou fošnou 40x140 na ležato, proto jsou dobré ty s tím šestihranem. Já koupil asi nějaký čínský noname (z obchodu metaltrade), protože rozdíl v ceně na vrutu oproti krinneru byl asi 700.
OndraVy
Příspěvky: 11
Registrován: 20 čer 2019, 21:21

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od OndraVy »

Ahoj, instalaci vrutů najdeš graficky znázorněnou v tomto PDF dokumentu https://www.domky-delta.cz/images/doc/v ... 472989.pdf Snad to pomůže :)
cartmann
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2020, 14:07

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od cartmann »

Zdravim panove, zakladal jsem toto vlakno a z neznamych duvodu jsem mel smazany ucet a vsechny prispevky.
Ani admin nevi proc..
Takze zacatek vlakna trosku nedava smysl.
Jak udelat izolaci podlahy, tak inspirace treba tady
https://www.youtube.com/watch?v=8bgeBDMblK8

MilanK mas nejakou fotodokumentaci jak jsi pokrocil ve stavbe?
Diky
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Trochu jsme pokroči,l stavím jen o některých víkendech, dodělal jsme střechu (no nedodělal, ješte závětrná lišta, lemování ke zdi a okapy), je to jen bitumenová vlna, tedy zřejmě to s nejkratší životností, ovšem nejrychlejší a nejlevnější položení + jsem mohl udělat střešní prosvětlení díky sklolaminátové vlně stejného profilu, počítám, že to tak za 5-10 let vyměním za palubky + asfaltový šindel.
Dodělal jsem také terasu,zde jsem použil 28mm terasová prkna modřín nejnižší kvalita C, úplně v pohodě kvalita, dal bych si to i běžnou terasu k domu - pokud bych nestavěl luxusní sterilní vilu, což se mi stejně nelíbí, prořez prakticky 0%.
Nátěry dělám jen přírodní, takže modřínová terasa natřena lněnou fermeží + ředidlo 6:1(teda slevil jsem a jako ředidlo používám lakový benzín - white spirit, protože na terpentýn si všichni stěžovali, jak celá zahrada smrdí)
IMG_0332.jpg
IMG_0332.jpg (166.41 KiB) Zobrazeno 6730 x
IMG_0334.jpg
IMG_0334.jpg (133.5 KiB) Zobrazeno 6730 x
Přílohy
IMG_0378.jpg
IMG_0378.jpg (133.52 KiB) Zobrazeno 6730 x
cartmann
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2020, 14:07

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od cartmann »

parada, nemas prosim Te nejake fotky z budovani toho zakladniho ramu?
diky
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Mám, ale udělal jsem to trochu atypicky a to snížilo nosnost podlahy. Protože jsem chtěl klást podlahu rovnoběžně s tou zdí a ušetřit si tak práci s řezáním palubek, tak jsem místo toho, abych tam jednoduše dal "žebra" 160mm a na ně rovnou podlahu, dal jsem jen 120mm a na ně pak kolmo latě 40x60mm (aby to celkem dalo 160mm jako ty hlavní fošny nastojato) a na ně teprve palubky.

ramPodlahy1.JPG
ramPodlahy1.JPG (135.63 KiB) Zobrazeno 6590 x
ramPodlahy2.jpg
ramPodlahy2.jpg (143.51 KiB) Zobrazeno 6590 x
Naposledy upravil(a) MilanK dne 01 říj 2020, 12:41, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti