podlahovy ram male chaticky

Vše co se týká tesařského řemesla.
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Ano všechno kromě střešních latí, ty jsem koupil samostatně na pile, ale ohobloval jsem je a kromě těch trámů na terasu, ty jsou BSH (KVH neměli).

Jo je to jeden kus, KVH se běžně dělají 8m, na zakázku i delší, jde spíše o dopravu, já jsem to bral až od Brna (ceskekvh.cz), protože KVH byly včetně dopravy přes půlku ČR Toptransem levnější (11400 m3 s DPH), než kdybych to kupoval hned vedle.
Jediné problémy byly, že je to potřeba složit ručně, asi 2 fošny byly rozflákaný (ale bral jsem od všeho něco navíc) a že 40mm šířka byla ve skutečnosti 38-39mm.
cartmann
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2020, 14:07

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od cartmann »

Diky, ten odkaz jsem neznal. Vetsinou koukam na okolni pily.
Jaky profi pouzivas na obvodovy ram?
Prijde mi ze mas dve prkna vzdy u sebe, ze je to silny.
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Používám 40x100, dvě fošny jsou u sebe v případě dveří nebo okna, mám tam dvoje dveře a dvě okna, tak jsi asi viděl zrovna tohle, běžně se dává jedna, já dával jednu po 625mm.
Když si zadáš do google vyhledat obrázky pomocí hesla wall framing, tak najdeš obrázky, jak se kde co dává, tohle je jen zahradní domek, tak se tím není potřeba přesně řídit, ale staví se tak běžně domy.
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od jardako »

Vypadá to pěkně. Čím to natíráte? A tu vrchní konstrukci natíráte až nakonec?
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Podlahový rošt jsem natřel směs dřevní dehet : fermež : lakový benzín v poměru 2:1:1
Podlahové palubky a terasovky fermež : lakový benzín 6:1
Fasádní palubky natřu zvenku fermež : lakový benzín 6:1 + cca 10% pigmentů (Umbra přírodní)
Nakonec to natřu zevnitř včetně té konstrukce asi fermež : lakový benzín 6:1 + cca 10% pigmentů (Titanově bílá)

Podlahový rošt jak jsou vidět zvenku ty fošny pak asi ještě přetřu jednou tím samým, ale s pigmenty navíc, jsem myslel, že ten dehet bude barvit více do tmava.

Správný postup je asi to všechno pěkně natřít ještě před montáží, ale na to jsem neměl čas a chtěl jsem už mít rychle střechu, často pršelo (a myslím, že by se nic hroznýho se zahradním domkem nestalo, ani kdybych tu konstrukci a vnitřek nenatřel vůbec).
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od jardako »

Díky za odpověď. V střednědobém horizontu se taky chystám stavět zahradní domek ze dřeva a to natírání každého kousku dopředu je docela otravná věc :-)
cartmann
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2020, 14:07

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od cartmann »

MIlanK: jj, ruzne clanky a videa od Larry Haun. Vse na zahrade natiram carbolineum extra. Saje to, neuzavira to, takze pri pretreni neni potreba brousit. A tu te chatky bych to k cemu se nedostanu asi natiral Bochemitem.
Ted uz mam ucelenou predstavu, jeste jsem hledal jak kotvit to spodni prkno, kdyz bude betonova patka, ale tam asi jen na chemickou kotvu zavitovku a stahnout. Mezi patkou a prknem mit IPU.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti