podlahovy ram male chaticky

Vše co se týká tesařského řemesla.
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Jo nebo jsi asi myslel ty stěny
ram1.JPG
ram1.JPG (119.32 KiB) Zobrazeno 5243 x
ram2.jpg
ram2.jpg (115.23 KiB) Zobrazeno 5243 x
ram3.JPG
ram3.JPG (127.55 KiB) Zobrazeno 5243 x
ram4.jpg
ram4.jpg (168.66 KiB) Zobrazeno 5244 x
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od ivoch »

MilanK: Jen se zeptám - ty to máš na ohlášku, stavební povolení nebo jen tak stavíš bez ničeho? Jelikož to máš kotvený ke stávající budově (nejedná se tak o samostatně stojící stavbu), tak by to mělo projít úřadem :-) Jde mi o to, že si chci přistavit ke stávající zahradní chatce větší terasu a už bych přesáhl limit (myslím, že to je 25m2) a mám špatného souseda, který mi to určitě nepovolí. Takže jsem dost v pasti :-(
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Jen tak, zboural jsem starou a postavil novou, podlahovou plochou o něco menší, sousedi jsou ok.
Pokud tu terasu nebudeš mít blíž než 2m od jeho pozemku, tak od něj nic nepotřebuješ ne?
ivoch
Příspěvky: 196
Registrován: 20 srp 2018, 10:11

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od ivoch »

MilanK: Tak to máš dobrý. Ideální stav. No bohužel tohle platí do zastavěné plochy (myslím) 25m2. Pokud chceš něco většího, musíš mít souhlas sousedních pozemků (sousedů) :-( A já mám z jedné strany bohužel blba.
cartmann
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2020, 14:07

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od cartmann »

MilanK: Parada, diky moc. Jeste posledni dotaz, jaky si delal rozpon patek pod tramy?
To je hlavni co zatim nevim, kdyz chci cca 6x3m, jestli po 1,5m, takze 4ks na tech 6m a 3ks na ty 3m.
Asi udelam diru, vyarmuju a zaleju betonem a nahoru kostku ztraceneho bedneni a do nej na chemii kotevni patku.

Diky
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Rozpor je taky těch cca 2000x1500mm, tedy na plochu 6x3m bych osobně dal 12 patek. Zde lze spočítat průhyb nosníku, třeba když jedno žebro 160x40x2000mm ponese spojitou zátěž 100kg(1kN) jak se prohne.
https://m.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty ... sty-nosnik

Ano to jsem taky uvažoval, pak jsem si ale řekl, že se mi nechce míchat betonovou směs v kalfasu, dělal jsem tak plotové sloupky a nebavilo mě to. Dobrý je, že si vruty do vodováhy člověk našteluje jednoduše tak, jak je zavrtá hluboko, čistá suchá práce, ale asi vyšly dráž.
cartmann
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2020, 14:07

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od cartmann »

Tak michacku na zahrade mam, to neni problem umichat.Ale puda je tak od 30cm jilovita a v metru uz je spodni voda.
Nejak nemam duveru v te pude tem sloupkum, to radsi beton.
Za odkaz diky.
cartmann
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2020, 14:07

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od cartmann »

MilanK: A jeste dotazek, vrutoval jsi vse nebo jen hrebiky. Vim, ze se to dela hrebiky, kvuli cene a pak i kvuli pevnosti.. Vrut drzi az moc a to byva i nevyhoda, kdyz drevo pracuje, tak se vrut muze pretrhnout, ale hrebik se jen zkrouti drzi dal. Ale i tak mi je vrut tak nejak sympatictejsi...
MilanK
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2020, 09:57

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od MilanK »

Jo mít míchačku tak to asi taky vybetonuju.

Všechno je na konstrukční vruty s torxem, dělal jsem to vruty pro to, že když něco zkazím, tak to můžu lehce opravit a né se páčit s hřebíky, také někdy v budoucnu demolice bude asi snazší (demoloval jsem předchozí spojenou hřebíky a nic moc). Nevím jak moc to bude pracovat, použil jsem sušené dřevo, ale nemyslim si, že to přetrhne konstrukční vrut 5x90 (těmi jsem spojoval ten rám, předvrtával jsem, krokve jsem zhora připevnil vrutem 8x200)
cartmann
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2020, 14:07

Re: podlahovy ram male chaticky

Příspěvek od cartmann »

Moznost rozebrani me ani nenapadlo...
Konstrukcni vruty pouzivam bezne. Tak to bude vrutovano...Az se k tomu dostanu
Z KVH mas uplne vsechno? Ten ram mas z jednoho kusu na delku? Co jsem hledal tak max 5m.
Dle tech fotek napojovani videt neni.
A i profil 40x140 KVH ne kazdy nabizi.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti