Domek na terase - izolace základny

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
Michal P.
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2019, 17:32

Domek na terase - izolace základny

Příspěvek od Michal P. »

Zdravím všechny kutily. Na terase našeho podkrovního bytu se chystám postavit svépomocí menší domek na nářadí. Konkrétně;
- Rozměry cca 4x1m základna a 2,5m na výšku
- Zadní stěna domku bude opřena o zateplenou stěnu bytu
- Zezhora bude domek témeř celý zakrýty střechou bytu (tedy domek vyplní celou výšku od země ke střeše / střešnímu podhledu), přesah domku mimo střechu bude asi 10cm
- Podlaha terasy je tvořena kačírkem s plastovými terči a na nich jsou kamenné dlaždice (30x50cm) se spárama asi 0,5cm kudy může protékat voda přes kačírek do odtoků pod dlažbou.

Můj dotaz zní:
Je i v tomto případě potřeba pod dřevěnou základnu domku umisťovat izolační distanci v podobě betonového sloupku, cihly, nebo něčeho jiného, aby se sama základna nedotýkala dlažby a nehnila, nebo stačí dřevěnou základnu (hranoly 50x50mm, nebo 60x40mm pokryté OSB deskou) potřeb zespod a ze strany dřevním térem, nebo jinou impregnací a posadit ji přímo na dlažbu?

Když už to budu dělat, tak bych rád aby to nějaký ten rok vydrželo, ale říkám si zda není zbytečné základnu zvedat i v případě, kdy voda může prosakovat pod dlaždice mezi spárami.

Pokud by jste někdo naznal, že je třeba nějakou distanci vytvořit, tak bych i ocenil rady na materiál, jaký na to použít. Čím nižší, tím lépe. Plus vrtat do dlažby nejde, takže možná nějaké rektifikační terče, nebo tak něco?

Díky za každou radu,
Michal P.
Brčo
Příspěvky: 13
Registrován: 30 lis 2016, 17:35
Bydliště: Plavecky Peter

Re: Domek na terase - izolace základny

Příspěvek od Brčo »

A čo tak pribiť dubove špaliky,stači aj 3 cm na výšku, zo spodu ako nožičky?Myslím,že idealna hydroizolacia.Spodom bude prudiť vzduch a dub niečo vydrži ;)
Michal P.
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2019, 17:32

Re: Domek na terase - izolace základny

Příspěvek od Michal P. »

Díky za tip. Asi je to určitě taky možnost a vizuálně by to vypadalo lépe než třeby tyto distance... https://www.penta.cz/cz/wpc-terasy-a-po ... 1-42-60-mm

Na druhou stranu si říkám, že těch distancí by na rozměry základny bylo třeba tak 14, a asi podobně i tech dubových nožiček a to užř mi možná zase spěje k variantě dát dvě podélné latě pod celou nosnou konstrukci, jednak by to bylo lépe vyvážené (rozložení váhy), druhak by to lépe vypadalo, ale zase je tam kontak dřeva s tou dlažbou. Takže se dostávám opět na začátek.

Ještě popřemýšlím.
kreng
Příspěvky: 14
Registrován: 29 led 2018, 06:44

Re: Domek na terase - izolace základny

Příspěvek od kreng »

A čo tak pod tie pozdlžne laty dať pás styroduru.Pevnosť v tlaku píšu 200 kPa.
prdola
Příspěvky: 28
Registrován: 09 led 2011, 12:45
Bydliště: přerov - vidlákov

Re: Domek na terase - izolace základny

Příspěvek od prdola »

nazdar :idea:
na jednu zakázku na dřevěné sochy do výklenkové otevřené kapličky, jsem potřeboval nějak ty sochy v životní velikosti podložit aby pokud případně dovnitř naprší nebo nafouká sníh nestály ty spodní čelní konce ve vodě- podlaha má samozřejmě mírný spád ven,tak jsem to vyřešil ,,podražením ,,spodních ložných ploch několika hokejovými puky :o

výhody :materiál nehnije , stejná výška kusů , jde snadno provrtat ,snadná dostupnost , výhodná cena, lze instalovat tak že nic z puků není viditelné

některé puky bylo potřeba aby byly nižší tak jsem je více zapustil do dřeva , nebo to obrousil flexou a ,,dřevožroutem,, :arrow: (kotouč s karbidovým zrnem)

v případě potřeby je možné stohování až tří puků na sebe možno slepit vhodným lepidlem :!: nutno ale použít dostatečně dlouhý nerezový vrut který spojí všechny puky a ještě bude dostatečnou délkou zašroubován ve dřevě :!:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti