Dřevěný balkon

Vše co se týká tesařského řemesla.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Petr »

Martine, co presne myslis tim - "smetene hrany"? Jako ze je ma ofrezovane? Nebo obrousene? Tento termin nepouzivam. ;)
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Martin »

Tys nikdy nebrousil na velké pásovce?Nebo mi chceš vykládat,že Ti nikdy neujela ruka a neometl sis pásem hrany.Místo krásných rovných hran vznikne oblý smetenec.Tak doufám,že jsem to dostatečně osvětlil :lol:
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Je to horní frézkou dělaný.Hranky jsou sražený do kulata.Jak si pán poručil tak jsem udělal,každej má jinej vkus,šak to určitě znáš.Chci udělat přístřešek 6x3 m,tam hrany jenom pořízem,vyřezávaný krokvičky,líbili by se mi nějaký nohy vyřezávaný,ale tohle jsem ještě nezkoušel.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Martin »

Takhle kulaté hrany v kombinaci s ostrými rohy je manýra 1.republiky.Pán je asi pamětník nebo staromilec.
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Petr »

To vis, ze se me to taky povedlo (ubrousit hranu) ale toto myslim neni ten pripad. Jestli je to pro staromilce, tak se hlasim - me se to libi a taky to obcas pouzivam, jenom misto zaobleni delam skosenou hranu. :mrgreen: Je to otazka nazoru, co se komu libi. Jak bys resil dokonceni tech tramku na Romanove pristresku - aby to bylo podle posledni mody? :D Urcite nechcu rypat, jenom me to fakt zajima, abych vedel jake jsou dnes v CR trendy. ;)
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Martin »

Poznámkou o smetených hranách jsem řešil boční hrany.Ty bych udělal taky skosené.Čela má Roman moc hezky udělaná a má za ně jedničku.Posledními trendy nemohu sloužit neboť se jim nevěnuju.Když něco dělám,vycházím z toho co jsem viděl nebo jak se mi to líbí.Spíš staré vzory.Skoro si říkám,jestli by nestálo za to udělat tady fotosekci s "pěknými" nápady.
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Snad mám dobrej vkus myslím,ale zákazník můj pán.Určitě mně potěší,když se ozve člověk,že jsem dělal sousedovi houpačku a že by chtěl taky.Hlavně jsem cimprlich,snažím se to dělat jako kdybych to dělal pro sebe.Dole něco jednoduchýho.Vracím chalupářovi zas něco za jeho dobrotu,že bydlím v jeho chaloupce.Sezení u kulatého stolu-Romča-trámy,zasazení sloupků do pískovce,navožení a položení kamenů,vykutání kulatého šutru.Střecha,beton mezi šutry chalupář.Asi to trochu letí,ale oko ne píč... :lol: říkal Milda,takže to je prostě rovně.
Přílohy
IMG_0206.jpg
IMG_0206.jpg (41.48 KiB) Zobrazeno 18715 x
IMG_0209.jpg
IMG_0209.jpg (36.04 KiB) Zobrazeno 18715 x
IMG_0212.jpg
IMG_0212.jpg (47 KiB) Zobrazeno 18715 x
IMG_0213.jpg
IMG_0213.jpg (25.44 KiB) Zobrazeno 18715 x
haluka
Příspěvky: 1
Registrován: 28 srp 2012, 22:31

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od haluka »

Další inspiraci na dřevěné balkóny jsem našel taky na BAVORSKÝCH stránkách http://www.soyer-balkone.de/ nebo taky pěkné modely na českých http://www.stylovebalkony.cz/typy-balkonu/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů