Dřevěný balkon

Vše co se týká tesařského řemesla.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Martin »

No tak to nejsme o moc dál.Tohle si asi už představoval každý od prvního příspěvku.Takže znovu:budou ty trámy co koukají ze zdi navazovat na nějaké vnitřní konstrukce? Statika Ti do Jívky nedohodím,měl by to z Liberce dost daleko.Ale když vyrobíš od ruky nákres s rozměrama a návazností na ostatní konstrukce(mluvím o tom balkónu),tak mu to mailem pošlu a on to zkoukne a opraví.
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Ten balkon by měl být prostě jen ve zdi,jestli to jde.Nahoře je jen půda,trámy 26x26 cm asi 10m dlouhý po 70 cm,uložený napříč stodolou,na tom prkna.Takže vlastně jen vyzděný štít odzdola nahoru a zevnitř štítu jeden nosný trám zazděný,který podpírá trámy ve vazbě.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Tady posílám 2 fotky pro představu.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (19.18 KiB) Zobrazeno 20068 x
2.jpg
2.jpg (17.98 KiB) Zobrazeno 20068 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Tak koukám,že si postavím balkon stejně sám,jako všechno ostatní:),že jsem se vůbec na něco ptal.Nojo já mám živnost 2,5 roku předtím jsem jen dělal ve fabrice-asi 15 zaměstnání-jinak jsem nic nikdy nekutil a nedělal. ;) já jsem spokojený,myslím,že spousta dobrý práce tady po mně zůstane.Trošku jsi mně rozesmál stím statikem,že Liberec je daleko :lol: já už rozvozil houpačky po celý naší zemičce-800 kilometrů tam a zpátky třeba.Nojo sliby chyby-vaření,ovčí vlna :lol: Nic proti- je mi 36 tobě 55-60 myslím,možná se mylím,taky mám občas toho Němce ;)
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Martin »

Nebuď vyplašenej ;) .Strejdovi statikovi je víc jak sedumdesát a když mu výkres pošlu mailem ,tak to zkoukne a posoudí a nebude se muset nikam štrachat.Navíc jestli si rozvozil houpačky po celý republice,jak píšeš,tak sis to nechal zaplatit a udělas to kvůli kšeftu.Takže než se příště rozesměješ tak mysli.Napiš, jestli jsi schopen si udělat výkres nebo jestli s tím potřebuješ píchnout(nevím třeba nemáš program).
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Program nemám.Hlavně nemám čas,zima na krku a já dělám bydlení a dodělávám poslední věcičky.Hlavně můj děda po mně chce půl milionu za stodolu.2 roky tady a na tom dřu,už jsem tady do toho vrazil nákou kačku.Půl mega je fakt hodně,takže je to naprd :(
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Martin »

Tak dělej bydlení a další díry do té stodoly na zimu nedělej,jestli máš kalup.Těch 70 cm je osová vzdálenost trámů(od středu ke středu) nebo mezera mezi nima?A jak tlustá prkna na tom leží?
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Letos už na to kašlu.Mám tam díry připravený na trámy a díru pro dveře.Ty rozteče trámů přesně nevím ani ty prkna,musel bych to změřit.Myslím,že ty trámy a krov jsou ve velice dobrém stavu,až na ten roh,co jsem jakžtakž vyspravil.Původně tam byla asi podlaha z pískovců a asi dvoje posuvný vrata.Komouši tam vrazily 10 velkých větráků a udělali dole 6 místností,které nejsou dozděné až ke stropu.Strop podpírají železné truby co jsou na zdech,původně to podpíraly asi trámy z podlahy.Ve štítu je letopočet 1915,ty trámy vypadaj jako by vyjeli zrovna z pily-možná nejsou původní,to fakt netuším.Nahoru na půdu dám zatím jako izolaci slámu,mám tam náky seno,ale je toho málo ještě.To hlavní je,ale topení.Nemám tam komín,takže chci zkusit postavit raketový kamna,ty nepotřebují komín.Sehnal jsem si starý veliký bojler a náký šamotky.Docela mně to nadchlo,takže jsem zvědavej jak to bude fachat.V záloze mám ještě stabilní motor,ke kterámu chci přidělat generátor 3kw.Bude te chroustat olej,tam fakt stačí jen načůrat :lol:Už se těším jak se po 3 letech naložím do vany a dám si jedno orošený. ;) Ještě by mohl mít den 48 hodin. :mrgreen:
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Mám na tebe prosbičku.nevím co všechno děláš,možná okolo sebe lidi ze střední vrstvy ,jestli ještě nějaká existuje.Mám tady nějaký houpačky na prodej a jeden přístřešek 6 krát 3m,jsou to trámy 14na 16,14 na 14 připravený na něco pěknýho.Kdyby jsi o někom věděl třeba,tak kontak tady mám.Bydlení,dílna,houpajdy atd. a na schánění kšeftů už není síla a čas.Dole vlastně moje první náká lepší tesařina,snad mu to nespadne na hlavu :D každej nák začínal,kdybych mu řekl,že jsem stavěl jen jeden přístřešek za 3 litry pro sestřenku,tak by čuměl.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (34.18 KiB) Zobrazeno 19987 x
2.jpg
2.jpg (25.09 KiB) Zobrazeno 19987 x
3.jpg
3.jpg (32.63 KiB) Zobrazeno 19987 x
4.jpg
4.jpg (20.58 KiB) Zobrazeno 19987 x
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Martin »

Mmmmm,dřevěné hřebíky.Pěkná čela.Snad jen ty smetené hrany.Pokračuj ;)
Morčez!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 hostů