Dřevěný balkon

Vše co se týká tesařského řemesla.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Chci udělat dřevěný balkon 4 krát 1,5 m.Kdyby někdo věděl o nějaké inspiraci,tak to sem hodte.Nechci žádnou modernu,něco v hradním stylu.2 trámy vystrčené ze zdi,na hoře položené 2 trámy plus 2 vzpěry,vše minimálně 20x20 cm.Podlaha asi 5 cm fošny,modřín.Zajímá mně nosnost takového balkonu a jestli se to dá zpočítat.Díky za názory. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Martin »

Noo to je bomba.Při rozměrech 4x1,5m mít rám z trámů 20x20 cm a přes to ještě 50-tky fošny to je asi parkoviště pro tank né? :lol: Jen mezi řečí upozorňuju,že trám 20x14 má větší únosnost a je o třetinu levnější :!:
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Radši to předimenzuju,mám rád velký věci.Nezapomen,že mám svoji pilu,takže mi je celkem putna jakej trám si uříznu.Mně stačí,když to unese dřevěnou vanu a 2 lidi. ;)
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Takže jenom na zkoušku 2 trámky,abych viděl jak to bude vypadat.Jaký spoj by si udělal Martine na podpěru,co bude podpírat horní trám.
Přílohy
0.jpg
0.jpg (27.68 KiB) Zobrazeno 25886 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

No není to krásný pohled :mrgreen: V reálu to je samozřejmně hezčí ještě.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (27.26 KiB) Zobrazeno 25886 x
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Martin »

Který spoj máš na mysli?Mezi tím co kouká ze zdi a těmi podél zdi asi mírné přeplátování(hloubka 2,5 cm v obou trámech je zcela ok).Ty vzpěry půjdou zešikma do zdi nebo dolů k zemi?Každopádně je možno u obou směrů použít modifikaci spoje 4007 z http://www.nt.sakura.ne.jp/~garakuta/wo ... ne/ts2.htm
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Vzpěry půjdou do zdi.Myslel jsem jaký spoj na konci vzpěry,co bude podpírat trám ze zdi.Konce co přídou do zdi zřejmně naimpregnovat,kromě opálení nevím jestli je něco přírodního.Celkově natřít olejem jsem myslel.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Martin »

Hele Romane nechceš udělat od ruky nějaký náčrt? Je tam spousta detailů,o kterých zatím nic nevíme.Jak tlustá je ta zeď?Pod jakým úhlem do ní půjdou vzpěry?Jak budou uchycené vodorovné trámy uvnitř(bude to navazovat na nějaké konstrukce)?Mám známého statika a třeba by to mohl zkouknout,aby se Ti ta nádhera neporučila dolů.
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Zed je tlustá asi 40 cm.Pod jakým úhlem vůbec netuším.Tesařinu si udělám to nebude problém.Asi největší obavy mám ze vzpěr dole,co přídou do zdi.Jestli stačí zazdít,či ještě nějaká kotva.Dělám tady všechNo bez stavebního povolení,ale samozřejmně o průser nestojím.Ten statik by byl dobrý,docela by mně zajímala nosnost půdy.Chtěl bych tady udělat ubytování pro turisty,jsem se zadlužil a docela se vtom ted plácám,protože obyčejný lidičky nemaj na ty houpačky,co dělám peníze.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevěný balkon

Příspěvek od Roman »

Takže moje představa je asi taková.
Přílohy
balkon.jpg
balkon.jpg (27.53 KiB) Zobrazeno 25759 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů