pískování

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

pískování

Příspěvek od werdio »

Ahoj, máte někdo zkušenosti? Mám teď na repas starou kredenc (dost kudrnatá) , je "zalakovaná" už dost zkřehlým lakem (vypadá to jako zvětralá fermež). Nechal bych na tom "tradičním postupem ruce, tak bych využil kompresor + pistole.
díky za postřehy
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování

Příspěvek od JanB »

A co je to za dřevo? Pokud je to něco, co má rozdílně tvrdé jarní a letní dřevo, tak ti to ten písek asi dost "zvlnkuje".
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: pískování

Příspěvek od werdio »

no právě smrk...trochu se obávám toho co popisuješ, ono se udajně používá šetrnější abrasivo na tyhle případy, pískem o cca 1mm na to jít samo nechci
poté to jde pod bílý lak s patinou..vyžraný místa pod kit
IMG_20150825_191441.jpg
IMG_20150825_191441.jpg (125.58 KiB) Zobrazeno 15112 x
IMG_20150825_191458.jpg
IMG_20150825_191458.jpg (81.49 KiB) Zobrazeno 15112 x
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: pískování

Příspěvek od JanB »

Hmm, to je pěkný starý kousek, ten si zaslouží zrestaurovat :-) Máme doma starou skříň, tchán ji odněkud přitáhl a na ní jsou téměř stejné řezby, jako na tvých fotkách. A taky ji někdo ponatíral tlustou vrstvou barvy, včetně ne zrovna podařeného pokusu o fládr. Už jsem párkrát uvažoval o tom, že to odřu, ale stejně jako ty mám obavu z těch řezeb. Pískování mě ale nenapadlo, spíš jsem uvažoval o chemii - nějaký odstraňovač nátěrů a pak si vybrousit tvarovou škrabku, vyhrnout rukávy ..... ale zatím to odkládám.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: pískování

Příspěvek od werdio »

tak ze vsech stran slysim piskovani ne.. co jsem koukal tak v usa to delaji sodou...tak ci tak to zatim vezmu nylon kotoucem, vibraci a zbytek silou... v tech profilech to zkusim chemii, dnes neco koupim...
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: pískování

Příspěvek od pinos »

A co to nechat vylouhovat?
http://www.antikatelier.cz/louhovani-nabytku.php

Bude tě to samozřejmě něco stát, ale zbavíš se všeho.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: pískování

Příspěvek od werdio »

tj. paradni reseni, sice nevim co na to popr klih ale odkaz pro priste schovam , diky :-)...nakonec s ohledem na pekny pocasi jsem to vzal Lakostanem a za 15 min to slo dolu samo
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: pískování

Příspěvek od pinos »

Dobrá práce :) .

S tím klihem nevím, ale co jsem viděl, když třeba táta nechal louhovat starou skříň, tak tomu strašně vylezly všechny spáry a škvíry. Asi si to poradí i stmelem a lepidlama, nedostane se to akorát tam, kde to fakt lícuje a vrstva lepidla byla uzoučká. V každým případě se to nikdy nerozpadlo.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: pískování

Příspěvek od werdio »

mi povídej,jak jsem sundal šeps a fládrování tak je to jak na podpal, samá škvíra a červotoč..ted to teprve začne být sranda...blbý je to že to je taky dost zasažený v profilech...takže tmelení a broušení..pak špric atd..cílem je bílá s patinou, styl alá provánc, tam se zas dá ledacos přiznat, no
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: pískování

Příspěvek od pinos »

Tak držím palce, a kdyby byly nějaký fotky...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů