Ochranné pracovní pomůcky

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Ochranné pracovní pomůcky

Příspěvek od miru01 »

hylopetes píše:miru01: Ja teda bryle nenosim, ale jedne veci nerozumim. Bryle se ti mlzi proc? Kvuli unikajicimu vzduchu z masky pod bryle?
Brýle se zamlží jen když hodně zafuním a když je v dílně chladno. Nenosím je hlavně proto, že jdou na masku těžko nandat na nose, asi jsem si měl koupit menší. Chtěl jsem od 3M a všude měli jen toho Scotta a když jsem konečně našel obchod kde je vedli tak měli skladem na vyzkoušení jen střední velikost, tak nemůžu srovnat. Přesto ale maska těsní dobře, když si ucpu filtry, tak zachvíli začnu modrat :)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné pracovní pomůcky

Příspěvek od JanB »

hylopetes: klidně ten test zítra prubnu, ale myslím, že maska těsní dobře. Alespoň tak soudím podle toho, že když stříkám lak, prakticky žádný smrad necítím, ale když masku při odchodu z dílny sundám, tak mě to skoro porazí :-) To se raději nadechnu v masce, zadržím dech, sundám masku a rychle vypadnu :-))))

Já myslím, že je to prostě tím vzduchem, co jde z výdechu masky. I když je směrovaný dopředu, rozptýlí se a k brýlím se dostane. Miru01 správně poznamenal, že se to projevuje hlavně když je chladno a na těch brýlích prostě kondenzuje.

Jinak díky za to video, je to velmi inspirativní. Ještě jsem ho nestihl shlédnout celé, ale rozhodně si z něj něco vezmu. Nad tím horním odsávacím krytem jsem párkrát uvažoval, jen jsem se ještě úplně nerozhodl pro konkrétní řešení. Takové, aby nebránilo práci, hlavně při řezání drobných věcí. Pokud řežu díly o rozměrech od půl metru výš, tak je to fuk, ale když potřebuju lišty 6x8mm na zasklení dvířek, tak musím použít "pushstick" (má to vůbec český název???) a pak bude asi jakýkoliv horní kryt překážet.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů