Výška stropu truhlárny

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
Odpovědět
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Výška stropu truhlárny

Příspěvek od Pepan »

Chlapi,

jak vysoký strop máte v truhlárně?
Případně, jak vysoký si myslíte, že by měl být?
Projektuju si malou domácí truhlárnu a nakreslil jsem si tam 3,5m strop. Nevím jestli to není málo, ale zase vyšší strop znamená horší vytápění.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Výška stropu truhlárny

Příspěvek od mari_001 »

Do teď jsme měl strop 2,40 a světla vyseli od stopu cca 40cm... nedalo se nic, teď mám šikmej strop na jedné straně 3,5 a na druhé 2,5 takže uprostřed cca 3m, když jsem dělal dveře tak ty 3m bylo skoro málo, takže si myslím že tech 3,5 je úplně ideálních, ale začínám takže se učím, jsou ty zkušenější ;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Výška stropu truhlárny

Příspěvek od Tim »

Ahojky,
když jsem před lety stavěl dílnu tak byl požadavek stavebního úřadu minimální výška stropu 3m,
po zkušenostech z předchozích dílen jsem to považoval za dostatečné a zkušenosti mi ukázaly,že to bohatě stačí,vyrábím,nábytek schody a připravuji si v dílně díly na dřevostavby a nikdy jsem neměl problém že by to bylo málo.
video z dílny https://youtu.be/bvlF7zbzkRM a kdo bude koukat na mém kanálu najde tam i video jak jsem dával vazníkový krov.

tim
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Výška stropu truhlárny

Příspěvek od Danny »

Pokud se nepletu, tak 3,5 m výška stropu odpovídá minimu pro stolárny. Já mám misty pod 3m a mám to zapsáno v kontrolní knize jako závadu. Jinak těch 3,5m je ideální výška a nebudeš li někoho zaměstnávat, tak můžeš mít výšku jakoukoliv.
Danny
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Výška stropu truhlárny

Příspěvek od Pepan »

Tak jsem to odhadl dobře. :)
Ještě přemýšlím, jak to vytápět. Bude fest zateplená, tak se mi tam nevyplatí kamna a komín.
Asi tam dám klimatizaci, ale nevím jak bude vnitřní jednotka "vydýchávat" prach.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Výška stropu truhlárny

Příspěvek od Hans »

Čau,

podle mě to prach moc nevydýchá, řešil jsem teď totéž v bledě modrym, chtěl jsem do dílny teplovodní nástěnnej konvektor a psal jsem výrobci zda mají nějaké řešení s filtrem na vstupu, ale nakonec jsem nenašel vůbec nikoho. Počítám že vnitřní jednotky klimatizací na tom budou podobně, v podstatě jde taky jen o výměník s fofrákem. Divil bych se kdyby to nezačlo brzo vrzat.

Těžko říct jak to pojmout tak, aby to bylo stále tak skvěle levný na pořízení jako klasická split klima. Ze vzduchařských komponent v pohodě sestavíš celej systém, tj. filtr na vstupu (i několik úrovní), fofrák, výměník a výdech, bohužel ale klima vřaditelná do potrubí je o dost dražší než ta obyčejná nástěnná - holt se toho neprodá tolik kusů. Nicmeně přesto bych doporučil se po tom podívat, třeba to seženeš někde levně. Výhoda - mohl bys takto zároveň vyřešit i filtraci vzduchu, kterou si někdy stolaři v dílně dělají. Vlastně mi to přijde jako nutnost to zároveň i filtrovat, jinak si budeš vířit prach.

Honza
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Výška stropu truhlárny

Příspěvek od Pepan »

Kanálová ventilace je nanic. Stojí skoro 3x tolik co obyčejný split. Plus cena za ploché ventilační rozvody, které jsou dražší než kruhové.
Víření prachu se podle mě nedá zabránit bez pravidelného úklidu.
Nějak to promyslím. Asi provedu úpravu vnitřní jednotky klimy.
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: Výška stropu truhlárny

Příspěvek od stefanos689 »

Co to vyresit filtrem vzduchu? Neco jako tohle:

http://www.fachshop.cz/kategorie/truhla ... y-vzduchu/
OndraVy
Příspěvky: 11
Registrován: 20 čer 2019, 21:21

Re: Výška stropu truhlárny

Příspěvek od OndraVy »

Budou stačit 3 metry jako výška stropu?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů