aku šroubovák

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

aku šroubovák

Příspěvek od werdio »

Čau chlapi, nutně potřebuji aku šroubovák! :-D
Mám zatím vybráno Dewalt , Makitu popř.Metabo:
http://www.rucni-naradi.cz/dewalt-dcf61 ... wwod_L4A9g
http://www.levneelektro.cz/p302218-nara ... a-df030dwe
http://www.elektricke-naradi.cz/p/cs/55 ... -lion.aspx
Použití dílna /montáže (žádná tesařina), běžný truhlářský šroubování...
Líbí se mi ten Dewalt, pro mě lepší řešení baterky a bezva klipsa za opasek.
Ostatní mají tyhle adepti cca stejný parametry (pro moje potřeby), jen ten Dewalt má oproti
konkurenci nižší Nm (8vs cca 20) a nemá přepínač tvrdého/měkého momentu
Co vy na to, zkušenosti/tipy?
diky :-)
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: aku šroubovák

Příspěvek od Juraj »

Ahoj,

8Nm je strašne málo. Určite by som bral 2-rýchlostnú mašinku. Mám aj vrtáky do dreva s hex stopkou, často ich používam. Ťuk-ťuk a už je vymenený za bit.
Z uvedených by som bral zrejme Metabo, nakoľko má počet otáček: 0 - 350 / 0 - 1 300/min a je najsilnejšia... Makita iba 160/300 ot., Dewalt síce 1000 ale iba tých 8Nm...
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: aku šroubovák

Příspěvek od werdio »

parametrama určitě to Metabo i když se mi líbí ten Dewalt, ale těch 8 je asi pravda málo.
Mašina bude jen na šroubování, na vrtání mám silnějšího bráchu.
helios
Příspěvky: 11
Registrován: 23 črc 2015, 13:32

Re: aku šroubovák

Příspěvek od helios »

zdravim werdio urcite by to sneslo vetsi nm, take by mne urcite zajimala delka nabijeni baterie a jeji vydrz. urcite je lepsi 2rychlostni, protoze pri vrtani jsou jine podminky a naroky nez pri sroubovani ci utahovani.
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: aku šroubovák

Příspěvek od pinos »

Ahoj.
Jestli to máš do party ke staršímu bráchovi, tak vysoký otáčky asi nejsou úplně potřeba.
Ale koukal bych spíš na ten moment. Čím větší máš rezervu, tím míň tejráš baterky. Jejich repase není úplně levná záležitost, i když je to jenom 10,8V:

http://www.repase-baterii.cz/cenik

A prý není dobré je vybíjet až do mrtě a hlavně hned po vybití nabít. Informace jsou tady, myslím, že to stojí za přečtení:

http://www.battex.info/hermeticke-akumu ... mulatorech

Já hlasuju pro Metabo :D .
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: aku šroubovák

Příspěvek od werdio »

dik chlapi...ono to Metabo vychazi nejlip, samo je z nich nejdrazsi..
nechapu ze tam sypou jen 8nm kdyz ve stejny voltazi u razovyho daj 107...
Koukal jsem i na Makitu za cca 18 a ta mela taky 8
Mam jeste nejakou zalohovou aku B&D a ta ma cca 11 a to je tak na hrane, no
to pinos: to urco proctu
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: aku šroubovák

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

pokud bys ještě chvíli vydržel, pokusil bych se dnes/zítra najít a oskenovat celkem obsáhlej test, kterej nedávno vyšel v nějakym US časopisu - akorát že teď nevim v kterym, chodí mi čtyři různý magazíny... Ale pamatuju se, že tam byly dost velký rozdíly. Mj. testovali i počet vrutů zašroubovaných na jedno nabití do javoru (myslim).

Jinak ten rozdíl u rázovýho šroubováku bude podle mě danej právě tim, že je rázovej - tj. ten moment pak primárně nepochází od okamžité síly motoru, ale od setrvačnosti.

Honza
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: aku šroubovák

Příspěvek od werdio »

super..to nespěchá :-)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: aku šroubovák

Příspěvek od Tim »

nazdar pánové ,
přikládám foto mého vybavení acu vrtačkama,které používám samozřejmě i jako šroubováky.pro běžnou práci v dílně i na montáži plně postačuje makita 6270D dvě mám z důvodu že jsem měl jeden čas v dílně pomocníka.
hilti SFH22A používám hlavně na tesařinu a nebo na vrtáky se stopkou nad 10mm má tři rychlosti,příklep a kroutící moment nad 100Nm má sílu že při špatném držení by dokázala zlomit ruku běžně s ní zatočím šrouby rapid 8mm délka 280mm.
hilti SF 2A na běžnou truhlařinu velice dobře se drží a rázový šroubovák hilti SID 2A opět na tesařinu a nebo větší vruty ale používám jej velmi málo pro jeho hlučnost i když je lehký a má kroutící moment taky přes 100nm.
Všechno jsou to pomocníci co mají už něco za sebou přežily spoustu pádů i ze střechy a zatím maximální spokojenost
z mašinek co tu máš vybrané bych nekoupil ani jednu jsou to všechno hračky za dost peněz
kdysi jsem měl dewalta problémy s baterkama u bosche a metaba malá síla a hlavně odcházely vypínače
pokud mohu poradit tak dej na makitu ,hilti,milwauke apod.a to min 12V
a pokud mohu ještě poradit kup si vrtačku a ne šroubovák má více využití a i větší kroutáky

tim
Přílohy
IMG_0186.JPG
IMG_0186.JPG (104.14 KiB) Zobrazeno 16624 x
IMG_0187.JPG
IMG_0187.JPG (104.35 KiB) Zobrazeno 16624 x
IMG_0188.JPG
IMG_0188.JPG (99.15 KiB) Zobrazeno 16624 x
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: aku šroubovák

Příspěvek od werdio »

ahoj...Aku vrtačku mám, potřebuju jak jsem psal jen aku šroubovák k ruce na menší práce.....tesařinu a pod. věci nedělám, to bych koupil ráz.utahovák...měl jsem vybranej ještě šroubovák Makita..ale rozmluveno, leda level za 15k výše...Dewalta maj kolegové pár let a žádný trable...u toho mi ale vadí malej Nm
Ještě zajedu okouknout ten Metabo
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů