Ridgid 13-Amp 10 in. Professional (hromadná objednávka?)

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
modehnal
Příspěvky: 23
Registrován: 09 zář 2013, 16:09
Bydliště: Praha, Brno, Jindřichův Hradec

Ridgid 13-Amp 10 in. Professional (hromadná objednávka?)

Příspěvek od modehnal »

Lidi zlatí, tak už delší dobu přemýšlím, že v USA mají profesionální pilu Ridgid za neuvěřitelných 530 dolarů. Zrovna jsem to ukazoval tatínkovi, jestli by zvládl vyměnit motor, aby to fungovalo na našich 240 V. Stáhl jsem manuál a najednou koukám, že se dá pila přepojit ze 120 V na 240 V. Mají to v manuálu, který je ke stažení třeba zde:
Ridgid na Homedepot

Manuál zde:
Manuál v PDF, strana 9

a tak mě napadlo, že pokud se najde třeba deset lidí, tak by to šlo poslat kontejnerem, nebo udělat nějakou větší objednávku. Co myslíte? Je to blbost? Nebo jsem něco přehlédl...
Dejte vědět. Zatím zdravím, Martin
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Ridgid 13-Amp 10 in. Professional (hromadná objednávka?)

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

a Ty máš s tímto dovozem nějaké zkušenosti? Ono se nemusí jednat o zrovna deset kusů této pily, já bych si dovedl představit dovoz i jiných strojů, třeba se mi líbí jejich hoblovky s tim přednim litinovym rozšířením na hoblování polodrážek. A celkově bych si do toho kontejneru naházel asi i víc dalších udělátek :-)

Jenomže tohle není jen tak. Aby se dovezlo deset kusů čehokoliv, tak to je třeba pět tisíc babek, a někdo to musí zorganizovat a mít důvěru ostatních, aby vybral prachy na nákup. Nebo risknout svoje prachy, ale ono nejde o zanedbatelnou sumu...

Dovedu si představit to koupit na blind a pak rozprodat, je to jen otázka času, ovšem problematika legálního dovozu a homologace těchto strojů pro EU bude podle mě dost maso.

Honza
Venemaka
Příspěvky: 2
Registrován: 01 zář 2015, 05:18

Re: Ridgid 13-Amp 10 in. Professional (hromadná objednávka?)

Příspěvek od Venemaka »

I love this city so much, I do the same here.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů