Ocelový trojúhelník s příložníkem a stupnicí

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ocelový trojúhelník s příložníkem a stupnicí

Příspěvek od Petr »

Panove tak jsem se po nem trosku pidil a je to na prd s tou dopravou. Ani na ebay.co.uk uz ho nemaji v metricke mire a hazi me to porad na usa. Tam jsem ho asi po hodine hledani nasel za uzasnych 8.81$ a tak jsem chtel hned 8ks objednal i kdyz je tam to clo a doprava, ale zase me to vykoplo, ze ho do CR neposlou. Dalsi moznost je na amazonu za 18$ + doprava a clo. coz je otrava s papirovanim. Dalsi moznost je pockat na werdia a jeho mladou ;) Taky jsem se hrabal v germanskych prodejnach, kde se da taky neco najit, ale chteji za nej cca 44euro + doprava. no a posledni co me napada zkontaktovat typka co mi prodal moji Jetku, ktery je ted zpatky v USA a rikal, ze pokud bych neco chtel dovezt tak se staci ozvat a mozna by jsme se domluvili. Tak uvidime jak to dopadne.
ピーター 大工
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Ocelový trojúhelník s příložníkem a stupnicí

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, a co to nechat doslat přes americkou adresu, jsou firmy co se tím živí, dají ti místní adresu, na tu objednáš zboží a oni ti balíček přepošlou domů, cena nebývá tragická, clo a dph samozřejmě u nás zůstává...
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Ocelový trojúhelník s příložníkem a stupnicí

Příspěvek od truvan »

taky bych jeden metrickej bral,

a tady http://www.truhlarske-nastroje.cz/katal ... -2639.html

jsem našel nějakou asi čínskou napodobeninu,ale vždyt na tom vlasně nic nejni :?:
Míru zdar
práci čest
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Ocelový trojúhelník s příložníkem a stupnicí

Příspěvek od Hans »

S tim bych si dovolil nesouhlasit, že na tom nic neni. Už mam pěknou hromádku i dosti drahých úhelníků (mj. dva odsud z obchodu), který utíkaj klidně i tři desetiny na 15 cm délky. Netušim kolik musí úhelník stát aby byl přesnej, ale pokud stojí za prd japonskej i německej, pak mam o čínské kopii pochybnosti. Vlastně jsem před časem v jednom obchodě zkoušel i strojnickej úhelník od Kinexu a taky to netrefili. Kupodivu jedinej slušnej úhelník co mam je takovej ten posuvnej, a to stál jen dvě stovky. Přitom při jeho konstrukci bych čekal náchylnost na chybu daleko větší. Ale možná jsem měl jen štěstí na kus, čert ví...

Takže co se mě týká, dám půl království a troje povlečení za úhelník, kterej je a) z jednoho kusu a b) seriozně obrobenýho kusu vč. značení. Hlavně to značení je u toho posuvného úhelníku pro změnu trochu slabší, jsou tam dost nevhodně na jedné straně palce, člověk aby to furt obracel...

Honza
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Ocelový trojúhelník s příložníkem a stupnicí

Příspěvek od truvan »

Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Ocelový trojúhelník s příložníkem a stupnicí

Příspěvek od werdio »

tam to budou asi palce, stejne jak ta čína...s mladou to vypadá bledľ..prej nemôže na nic narazit..asi nemaj v sydney hornbach, bo co :-)...bude to chtít tu ameriku..primo prodejce co posílá evropu..já se taky kouknu
HonzaV
Příspěvky: 16
Registrován: 10 bře 2014, 09:25

Re: Ocelový trojúhelník s příložníkem a stupnicí

Příspěvek od HonzaV »

Ten Empire maji i u Axminstera, ale taky se tam píše, že není zrovna přehnaně pravoúhlý :(

http://www.axminster.co.uk/hand-tools/m ... ng/roofing
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ocelový trojúhelník s příložníkem a stupnicí

Příspěvek od Petr »

ted jsem tu asi pul hodiny potil prispevek jako krava a nez jsem ho stihl odeslat, tak me to vykoplo znovu na prihlaseni - me snad odvezou!! no nic tak znovu a lepe. :roll:
ピーター 大工
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ocelový trojúhelník s příložníkem a stupnicí

Příspěvek od Petr »

Ahoj Honzo, souhlasim s tebou, ze najit kvalitni uhelnik co vydrzi je beh na dlouhou trat. Ale ze by i Kinex hazel chybu? to se mi nechce verit. Leda ze by to byl nejaky levny s nizkou tridou presnosti 2 a hur(jak jsi ho v tom obchode zkousel - na hrane?) Ja nejvic pouzivam prave ten strojarsky 150mm asi to neni kinex ale ma CSN a je fakt robustni a presny ma na tloustku snad 7-8mm. Chtel jsem si puvodne koupit nozovy Kinex http://www.nako.cz/33-kinex-uhelnik-noz ... 100mm.html ale tento mi dal svagr a staci bohate. Pouzivam ho hlavne na kontrolu praveho uhlu po hoblovani a na nastavovani masin atd..Potom pouzivam hlavne tu NA202 swanson a musim rict, ze swanson je jen jeden a jiny uz bych nekoupil, urcite ne cinskou kopii. A taky bych nekoupil jiny typ swansona nez prave ta NA202, ktera ma radu vyhod oproti konkurenci:
1. velikost. Je fakt velky a diky tomu jsou jednotlive dilky uhlomeru dal od sebe a tim umoznuji vetsi presnost mereni. V mem pripade je to cca 4mm a tam uz se da pohodlne merit na pul stupne.
2. ma vyborne resene kresleni podelnych car podel hrany dilce v rozsahu 1,5 az 14cm od hrany. a to nema zadna konkurence.
3. spoj na cep a dlab nebo cep a rozpor nakreslim na tramu za 1 min. a sedi perfektne.
4. je robustni a pri beznem zachazeni prakticky neznicitelny
5. diky jeho velikosti ho pouzivam i v kombinaci s horni frezkou, kdy upnu uhelnik na hranu dilce a pritahnu ho pres podlozku sverkou a podel kolme hrany uhelniku muzu frezovat do materialu. - velmi prakticke a rychle reseni pri spoustu situacich.

Ted jsem si prinesl k PC muj bagl co denne taham do prace a z prace a ve kterem mam muj osobni vercajk bez ktereho se proste neobejdu a hlavne tam mam svacinu a obed. :mrgreen:
Jeste tam chybi japonka ryoba a dozuki, sumitsubo, a rejsek ale to netaham pravidelne.
Posledni dobou za mnou kazdou chvili nekdo z kolegu prijde a nemas tu ten tvuj uhelnik? nemas tu pritlaceci valcek? nemas nejake ostre dlatko? atd... A ja jsem takovy vul, ze to porad taham sem a tam. Ale ja bez toho proste delat nemuzu.
https://lh5.googleusercontent.com/-eiMm ... 320_01.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-dgDt ... 320_02.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-o8T7 ... 320_04.JPG
ピーター 大工
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Ocelový trojúhelník s příložníkem a stupnicí

Příspěvek od Hans »

Ahoj Petře,

kdyby šlo jen o výdrž... ty úhelníky jsou křivý už po rozbalení :-(

Ten Kinex jsem tam tehdy zkoušel myslim právě o hranu, tj. přiložit, orýsovat, překlopit a porovnat. Tu hranu jsem si předtim okontroloval pro změnu zase Kinex pravítkem, a to pravítko jsem taky převrátil (kdyby bylo prohnutý). A oboje se jednalo o pravítka tlustá kolem těch 7 mm jak píšeš. Tak nevím, možná špatná várka? I když je fakt, že když u mě byli před lety spravovat UMDSku strojníci z Poličky, tak se mimoděk zmínili o tom, že Kinex už není co býval. Nádhernej tlustej strojnickej úhelník mám ještě od táty a byl by přesnej, kdyby do něj nějaký hňup (=já asi před dvaceti lety) při zuřivym řezání plechu neudělal zářezy :-(

Můžu se zeptat k čemu používáš ten váleček? U kolegů laminářů si to umim představit třeba na přitlačení nažehlovací hrany, ale Ty děláš jen s masivem, ne? Nebo s tim roztíráš lepidlo? A prosimtě, co je ta věc, co máš pod vlaštovkou? Náznakem se mi zdá, že to je japonskej rýsovací nožík s dodělanou rukojetí do boku? Jinak sada je to pěkná, hlavně ta začišťovací dláta se mi líbí :-)

Honza
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů