Pokosova pila

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Pokosova pila

Příspěvek od mari_001 »

Děkuji za radu, ten kotouč je opravdu zvláštní a opravdu ho nechápu, zuby tvar jako na podélnej ale úhel jako na příčnej :?: .

Určitě máš o hodně zkušeností víc než já, ale já bych bych pilanu jen tak nezavrhnul. Mám ji doma a za ty prachy to funguje opravdu dobře. Je to o názoru každý si představuje něco jiného. Studuju ještě na Mendlovce a spolužák dělal testy kotoučů a u několika testů jsem byl osobně. Freud vítězi jak v laminu tak v masivu na podélný řez (testovaly se jen podélné řezy ) ale pilana na lamino katastrofa ale na masiv byla hnedka za freudem a velký rozdíl tam nebyl. Je pravda že testy a zkušební stolice je něco jiného než praxe, ale jsou to zase naměřené data. Teď zkouší ten novej soudečkovej zub tak jsem na to zvědevaj jak na tom bude. Jsem mladej blbej ale asi oželím trocha kavalitu řezu abych koupil český výrobek, protože když si ho koupím přidám peníze na další vývoj a pilana se může zlepšit. Proto kupuji i dláta od narexu a frézy od karnedu atd. Ale neříkám že jednou nedospěji praxí ke stejnému názoru jako ty :lol:
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Pokosova pila

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, tady jsem ti vykopíroval info o tvém stávajícím kotouči:
Pilový kotouč pro pokosové a stolní pily
Použití: dřevo
Průměr kotouče: 190 mm
Síla kotouče: 1.6 mm
Průměr vrtání: 20 mm
Počet zubů: 24
Tloušťka zubu: 2.2 mm
Úhel zubu: 5 °
Typ kotouče: MAKBlade Plus
Maximální počet otáček: 8.040 min-1
Pilový kotouč na dřevo Makita B-08604 (old B-04298)o průměru 190 mm určený pro hrubý řez.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Pokosova pila

Příspěvek od werdio »

já tu pilanu zmínil protože se zminuje na stránkách o možnosti výroby pily na míru. Pokud v tvém rozměru nic kloudnýho u nás nekoupíš tak bych to zkusil...záleží samo na ceně výroby na míru..kolega řeže už 15 let s pilanou a nestěžuje si (na masiv)..lamino má tušim freud..spíš pořád prská na brusiče :-D..zkoumá každý zub a ví co hledat..já poznám prd :-D
IvoS
Příspěvky: 25
Registrován: 18 led 2011, 23:19

Re: Pokosova pila

Příspěvek od IvoS »

Ahoj, chtěl bych do své pokosové pily nový kotouč 210mm průměr, ale po pravdě si vůbec nevím rady.
Můžete mi nějaký doporučit? Originál tam mám 24z, to se mi zdá málo, potřebuju ted řezat dubové palubky a tam potřebuji čistý kolmý řez.
Díky
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: Pokosova pila

Příspěvek od pinos »

Ahoj.
Co jsem koukal, tak 210 mm průměr se moc nedělá.
Pilana nabízí tohle
http://www.pilanamarket.cz/pilove-kotou ... 60-wz-n-2/
To by mělo fungovat.
Při krácení načisto mi nejvíc dělá problémy vyštipování vláken na straně, která se opírá o prvítko. Řeším to tak, že mezi materiál a pravítko vložím kus hranolu. Je ovšem pootřeba si pohlídat kolmost řezu.
Smejči
Příspěvky: 5
Registrován: 02 led 2018, 13:27

Re: Pokosova pila

Příspěvek od Smejči »

Pokusím se oživit toto téma. Prosím o zkušenosti s pilou Metabo KGS 305 M. Pilu chci využívat v domácí (nekomerční) dílně - truhlařina a krapet tesařiny. Důležité je, aby řezala přesně - žádné odchylky - prostě čistý řez. Případně mi doporučte jinou s podobným prořezem.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů