Ustalovače nožů z UNI - MAX

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Ustalovače nožů z UNI - MAX

Příspěvek od mari_001 »

Ahoj, tak jsem si udělal radost a koupil jsem si ustalovače nožů na hoblovku z uni-maxu, lákala mě cena. Na střední jsme měli ty od CMT a super. Ještě jsme se nedostal k výměně nožů takže ještě nemůžu podat lepší info. O víkendu budu měnit na protahu tak pak podám info. :?:
pksj_010_cpt.jpg
pksj_010_cpt.jpg (36.52 KiB) Zobrazeno 17329 x
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ustalovače nožů z UNI - MAX

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
vypada to celkem slusne - tak at ti slouzi. Ja z uni-maxu mam taky par veci, ale jedine co stale pouzivam jsou stuzidla. Vsechno ostatni bylo nepouzitelne. Koupil jsem tam ten levny regulator tlaku vzduchu na pripojeni za strikaci pistol a nesel pouzit ani na poprve - proste smejd. Tak snad budes mit vic stesti.
ピーター 大工
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Ustalovače nožů z UNI - MAX

Příspěvek od mari_001 »

No zatím jsem také byl většinou zklamanej, když jsme od tamtud něco koupil , ale nechal jsem se zase strhnout:/ tak uvidím:)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Ustalovače nožů z UNI - MAX

Příspěvek od JanB »

Petře, prosím tě, který ten regulátor to byl? Já zrovna plánuju si udělat v dílně rozvod tlakového vzduchu a z uni-maxu jsem chtěl koupit regulátory a odkalovače. Takže se mám raději podívat jinde?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ustalovače nožů z UNI - MAX

Příspěvek od Petr »

Ahoj Honzo,
koupil jsme ten nejmensi, protoze jsem ho chtel mit hned za pistoly pro pohodlne ovladani tlaku. Kdy pri ofukovani dilce bych si pridal a pro samotne strikani zase ubral podle potreby. Ale tento maly prcek vubec nefunguje: http://www.uni-max.cz/regulacni-ventil- ... rem-1-4/d/
Ty drazsi oranzove uz ale vypadaji celkem bytelne a asi budou i v pohode fungovat. Pokud to chces centralne a stabilne upevnene, tak asi stejne koupis neco takoveho ze?: http://www.uni-max.cz/jednotka-upravy-vzduchu-g3-8/d/
Ahoj Petr
ピーター 大工
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Ustalovače nožů z UNI - MAX

Příspěvek od JanB »

Díky za odpověď. Ano, chci to stabilně na stěnu, akorát jsem uvažoval o variantě bez olejovače, jen regulátor a odkalovač. Chtěl bych mít aspoň dvě přípojná místa v dílně, abych nemusel přetahovat hadici - dílna je sice malá, ale přecpaná a když táhnu hadici z jednoho konce na druhý, vždycky s ní něco shodím :-)
Z nářadí, co potřebuje olej používám jen sponkovačku a to ještě ne moc často, tak to řeším tím, že ji vytáhnu z kufru, kápnu pět kapek přímo do rychlospojky, nasadím hadici a jedu. Pro stříkací pistoli je olej spíš na závadu a pro ofukovací taky :-)
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ustalovače nožů z UNI - MAX

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
jo urcite bez olejovace. Moc jsem to nezkoumal kdyz jsem tam dal ten odkaz. Ja to delam taky presne jak pises. Olej kapu primo do spojky pistole a jinak jedu bez olejovace. Ja mam odkalovac primo na kompresoru a musim rict, ze po case je tam toho svinstva az az. Taky si chci delat rozvod z PP trubek po garazi. I kdyz je mala (cca 4x7m) tak planuju min. 3 vyvody. Jeden bude hned u vrat, pro nafukovani kol atd... Druhy u pracovniho stolu a treti bude uprostred poveseny ze stropu abych se dostal s hadici kamkoliv. :mrgreen:
ピーター 大工
proficentrum
Příspěvky: 11
Registrován: 17 čer 2014, 14:08

Re: Ustalovače nožů z UNI - MAX

Příspěvek od proficentrum »

Zdravím, je fajn najít takovýto krásný web. Na našem internetu dost osamocený :/
Snad nebude vadit, když tady budu přispívat informacema jako prodejce "dřevařského sortimentu"
Pokud budu vědět, rád nezjištně poradím. ;)

mari_001: K dotazu, asi by neměl být problém, prodáváme "totožný" ustavovač, pouze je má jinou barvu a značku - http://www.simek.eu/magneticky-ustavova ... -hoblovce/

A podle zkušeností zákazníku vše funguje (nulové reklamace/vrácení), problém nastal pouze jednou a to když to měl pán na nějakou atypickou hoblovku, která mělá válec moc "úzkej" ale na standartní formáty by to pasovat mělo.
Snad nebude vadit odkaz.

Marek
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ustalovače nožů z UNI - MAX

Příspěvek od hylopetes »

Ohledne tlakoveho vzduchu.

Z blogu Petra jsem byla inspirovana levnym kompresorem, ktery jsem si nasledne koupila. Nicmene pri strikani mi plival dost oleje i kdyz mel v sobe uz odlucovac. Po zapojeni dalsiho odlucovace a jemneho filtru od Origa neprosla ani kapicka oleje :) Pro strikani vodovymi barvami se doporucuje jeste uhlikovy filtr pro nejvyssi cistotu, ale ta cena je tam trosku moc velka.
Ted mam na zdi medene rozvody s par regulatory a par mesicu slouzi bez jakehokoliv problemu. Pro objektivitu ale musim rict, ze tlakovy vzduch pouzivam jen v ramci nekolika hodin tydne.

Maji vic rad, ja pouzila tuhle.
http://www.fluidbohemia.cz/index.php?&d ... iew&id=283

Jinak unimax je pro me taky velke zklamani. Pocket hole jig udelany z mekkeho hliniku, takze i pri opatrnem vrtani je drevo plne hliniku byla posledni kapka.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů