Stipaci sekera Fiskars X17

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Stipaci sekera Fiskars X17

Příspěvek od Petr »

Zdravím pánové,
tak jsem si zase po dlouhé době udělal radost a koupil novou hračku, jak jinak než na práci. :mrgreen: Poslední týden jsem pročetl tuny informací a recenzi na nejlepší štípací sekeru. Jelikož mám doma nějaké metry dřeva a špalky, které bych rád posekal do dřevníku, tak jsem si pořídil moji první vlastní sekeru. Po dlouhém bádání padla volba na Fiskars X17. Protože není ani velká a ani malá a recenze na její kvalitu byly vynikající. Dá se používat jednou i oběma rukama, když je třeba. A po dnešním vyzkoušení mužů tuto sekeru vřele doporučit. Seká skutečně skoro sama a je perfektně vyvážená a ostrá. V lese mě čeká k dovozu dalších 10prm habru a dubu a tak už se teď těším až ho budu napřesrok štípat. :lol:

Tato sekera se v kamenych obchodech prodává za cca 1400,-kc a já jsem si ji objednal na netu s akční slevou -45% za 762,-kc + 130kc poštovného.
Obrázek
Obrázek
http://www.fiskars.cz/Zahradniceni-a-ud ... sekera-X17
Tady mala ukazka z youtube - co to umi:
ten to ma teda v ruce :shock: http://www.youtube.com/watch?v=A2cGJ030OCA
http://www.youtube.com/watch?v=4eDVpUP5EmI
ピーター 大工
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Stipaci sekera Fiskars X17

Příspěvek od krokus »

Neblázni, čerstvé se to štípe nesrovnatelně lépe..., nečekej.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stipaci sekera Fiskars X17

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
bohuzel casove budu vubec rad, kdyz to zvladnu naskladat na konci pozemku v tech metrech co lezi v lese. Nemam jeste udelane tereni upravy kolem domu, coz me ceka snad tento rok. A tak bych nemel ty polinka ani kam slozit. Jinak teda kdyz jsem v lese stipal klinama a kladivem ty habry, tak to bylo kolikrat opravdu hruza. Prvni den jsem i zlomil toporo na kladivu. Ty cerstve zatocene vlakna drzi jako "prase". U delky spalku 30-35cm to myslim nebude pro fiskarsku zadny velky problem nastipat to az po vysuseni. Opravdu myslis, ze se to stipe lip cerstve? Ja bych rekl, ze suche spalky jdou lip. Do duboveho mokreho spalku nejde sekera ani zaseknout a primo se odrazi. ;)
ピーター 大工
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Stipaci sekera Fiskars X17

Příspěvek od krokus »

Většinou to jde lépe čerstvé, u suchého dubu je malá výhoda v tom, že můžeš nasadit do praskliny, nebo naproti apod. Když to máš sukaté, nebo z nějakého důvodu " podivné ", tak ta práce moc netěší... A to máš jen ten Fiskars? Já myslel, že vlastníš i normální kalač - dlouhé toporo, hlavice přes tři kila. S tím šlo vždy všechno, polena metr dlouhé, dubové jako nůž máslem. Jen zavadlý topol je trochu problém, jako sekat do žíněnky.
Ale tak jako vše, to chce dostat do ruky, pak ti to bude jen lupkat..., ten zlomový bod se nalézá někde za stým metrem.
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Stipaci sekera Fiskars X17

Příspěvek od krokus »

Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stipaci sekera Fiskars X17

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
to vis, ono by se nakupovalo, ale je spoustu potrebnejsich veci a je pravda, ze do ted jsem kalac ani sekyru nepotreboval, protoze jsem bydlel na byte a pred tim u nas na vesnici, kde meli snad vsichni plyn. Jeste pred plynem jsem si uzil maximalne sklizeni 80ti. metraku uhli kazdou zimu. Ted jsme na baraku prvni zimu a veci na dodelani je spustu. Do pristi tezby ale urcite poridim uz i poradny kalac treba neco takoveho at mi to ladi se sekerou :lol: : http://gola-sada-tona.cz/sekery/106981- ... 21612.html
Kdyz mluvis o tom zavadlem topolu, tak toho jsem si pres vikend uzil opravdu dost. Mel jsem tu nejake spalky, ktere budou neco kolem 9-10mesicu od pokaceni a rozstipat je byla opravdu hruza. Ten topol byl opravdu jako zinenka. Same zarostle suky a hrozne svalovite vlakna, nektere spalky jsem sekal snad na 20x nez jsem ho udolal. A na fiskarsce jsem si nadelal pekne zuby od tech suku. Uz jsem ji ale prebrousil pomoci japonskych kamenu a je zase ok.
ピーター 大工
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Stipaci sekera Fiskars X17

Příspěvek od mari_001 »

Jj taky ji tatik dostal, ale já s ní vůbec nedělám, koupil jsem si kalač za 320,- má něco kolem 3,5 kg. Když nemám čas na rozštípání tak ani nekácím! Jinak pokácím rozřežu na metrovky a jedu. Máme splinovací kotel tak dřevo musí bejt proschlé tak to dělám radši na menší ať to schne rychlejc. Pak to jen rozřežeme na cirguli a pěkně do kotle (y) a nemusím na to sekyrou ani šáhnout. Spálíme ročně cca 33 kubíků a tohle se nám osvědčilo. Jinak jsme viděla super video na sekání šplaků, bud si je dát do preumatiky a nebo stáhnout kurtnou s gumou aby se člověk nemusel furt ohejbat :)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stipaci sekera Fiskars X17

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
jo jo, ten trik s pneumatikou jsem taky zavedl a nema to chybu. :mrgreen:
ピーター 大工
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Stipaci sekera Fiskars X17

Příspěvek od mari_001 »

Tohle jsme zkusily koupit do skautského střediska a super,nevěřil jsem tomu ale funguje to
http://www.kutil.eu/cs/eshop/zahrada-st ... linky.html
:)
Já nevím furt mi to plastové topůrko nepřirostlo k srdci, já nesnáším práci v rukavicích a potěj se na tom ruce. A když jsem na brigádě štípal dřevo s X10 odřezky 30cm dlouhý z 5 a 8 fošen, 5 dní v kuse a udělal se mi puchejř z toho spoje od formy :/ Ale v dnešní době je to furt nejlepší sekyrka která se dá normálně sehnat .
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů