Ruční pila evropského typu?

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
HonzaB
Příspěvky: 16
Registrován: 19 kvě 2011, 05:49
Bydliště: jihomoravský kraj

Ruční pila evropského typu?

Příspěvek od HonzaB »

Ahoj,

neznáte někdo nějakého výrobce KVALITNÍCH ručních pil evropského typu? Japonské pilky jsou fajn, ale nějak mi zkrátka nepřirostly příliš k srdci a rád bych zkusil kvalitní pilu evropského typu. Něco dělá Lie Nielsen, ale to je zase cenová relace, do které se mi moc nechce jít.

...Většina dostupných "laciných" pil evropského typu má univerzální zuby a ty nejsou nic moc na příčný řez a už vůbec ne na podélný řez (když je porovnávám s japonkami). Proto hledám zejména pilu pro podélný řez.

Variantou je koupit starou pilu na eBay, ale raději bych asi preferoval novou. Neporadíte někdo? Nemáte zkušenosti?

Díky předem za případné rady,
Honza.
ludek123
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 22:11

Re: Ruční pila evropského typu?

Příspěvek od ludek123 »

Nevím na co pilu chcete používat ale já mám zatím nejlepší zkušenost s pilami bahco měli jsme doma už starší pilu bahco řelaza perfektně řeže furt ale je už trochu tupá. Před rokem jsem kupovat zace bahco a to konkrétně tuto http://www.bahco-naradi.cz/www-bahco-na ... 16-XT11-HP
řeže výborně řezal jsem s ní trámky a vše co bilo potřeba vždy přeřízla.
HonzaB
Příspěvky: 16
Registrován: 19 kvě 2011, 05:49
Bydliště: jihomoravský kraj

Re: Ruční pila evropského typu?

Příspěvek od HonzaB »

Dobrý den a díky za odpověď.
Představoval jsem si pilu na podélný řez, kdy třeba chci zúžit nějaké prkno o délce třeba metr - dva. Nebo také pilu na podélný řez kulatiny, kdy si nechci nechat dřevo řezat na pile. Takže asi by měla být delší jak cca 0,6m a zuby optimalizovány pro podélný řez. Spíše by měla být jemnější, když už z toho pak chci dělat nábytek.
V angličtině se tyto pily jmenují "rip saw" a jedna taková ukázka je například zde: http://www.traditionalwoodworker.com/5- ... 79-2651BT/

Nějak mi nepřirostly k srdci nástroje, které mají plastovou rukojeť (Bachco, Fiskars apod. ), takže to pro mě není cesta.
Honza.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Ruční pila evropského typu?

Příspěvek od Roman »

No já loni koupil od Pilany jednu v kovomatu asi za stovku,nebo možná víc .No řezala pěkně,ale né rovně. :D
ojkos
Příspěvky: 27
Registrován: 31 bře 2013, 15:44

Re: Ruční pila evropského typu?

Příspěvek od ojkos »

Ahoj já na větší dřevo koupil PAX hand saw 26" Rip cut a jde to sní jak pomásle ;)

http://4lignum.cz/index.php?id_product= ... &id_lang=2
modehnal
Příspěvky: 23
Registrován: 09 zář 2013, 16:09
Bydliště: Praha, Brno, Jindřichův Hradec

Re: Ruční pila evropského typu?

Příspěvek od modehnal »

Dobrý den, rád bych se zeptal s odstupem času jak jste vyřešil nákup evropské pily v naších končinách. Uvažuji v podobném směru a zatím jsem nenašel žádné řešení, než koupit něco na ebay, nebo sehnat někoho kdo jede z ameriky. Máte prosím nějaké rady, zkušenosti? Moc moc díky!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů