naradie pre zaciatocnika

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
alkex
Příspěvky: 24
Registrován: 19 úno 2013, 12:28

naradie pre zaciatocnika

Příspěvek od alkex »

Zdravim vsetkych
Som tu novy, iba dnes som sa zaregistroval ale viac menej som si presiel vsetky diskusie co su tu a toto forum je skutocne super.
Chcem zalozit tuto diskusiu, aby som vedel co si mam ako zaciatocnik zabezpecit ako prve. Urcite to pomoze aj ostatnym "novacikom" ktory navstivia toto forum. Nebudem to tu pisat vsetko pohromade, pretoze som este neni rozhodnuti co si vsetko objednam. Chcel by som sem dat aj par odkazov, kedze sa mi jedna o co najnizsie ceny, predsalen, niekedy su tie cenove rozdiely dost velke. Ale tiez chcem podporit tento obchod cesta dreva, ktory je tiez super.
Cize ako prve by som dal asi sumitsubo a to rovno odtialto z cestadreva.cz . CO sa tyka ceny tak je asi najnizsia co som nasiel (pokial viete o niecom inom tak dajte link, hladal som aj na finetools lebo som videl tu na forum ze si odtial niekto objednaval plastove sumitsubo ale nasiel som iba drevenne tradicne) ale kedze som zo slovenska a doprava je drahsia tak rozmyslam ze si k tomu dokupim aj nieco ine ako cidliny, japonske pily, prip. nejaku vlaštovku atd... (co sa tyka hoblika najradsej by som nejakeho starsieho stanleyho z ebay, avsak este som na nic priatelne nenarazil).
Bol by som rad keby ste sem dali veci co su asi najuzitocnejsie a najbeznejsie pouzivane.
Za reakcia dakujem. alex
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: naradie pre zaciatocnika

Příspěvek od Roman »

Určitě nějakou formátovací pilu,na hobby stačí určitě nějaká menší,hoblovka 20cm,protah 30cm,horní frézka-myslím,že tohle je základ.Pokud nechceš tedy,dělat všechno ručně.Pak ruční nářadí-hoblík,nějaký dlátko,nějaká japonská pilka.Určitě poradí více truhláři,co tady jsou.Myslím,že s tímhle vybavením už není problém udělat vybavení do celého domu od dveří,oken,stolů atd.

Tahle pila by možná stačila na nějaký hobby řezání,určitě by nebyl problém udělat formátovací vozík,lepší pravítka a za ty prachy.

http://aukro.cz/stolni-kotoucova-pila-n ... 93580.html
alkex
Příspěvky: 24
Registrován: 19 úno 2013, 12:28

Re: naradie pre zaciatocnika

Příspěvek od alkex »

Dakujem za odpoved Roman.
Podobnú pilu mám, ale hoblovku nie. Skôr som rozmýšľal nad rucnym naradim. Chcel by som sa zmestit tak do 200 eur (5000 českých korun) za tie zakladne nastroje. Včera som akurát na ebay vyhral Stanleyho no. 5 za 40 libier tak ked mi príde hodím sem nejake fotky.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: naradie pre zaciatocnika

Příspěvek od Roman »

Určitě si pořid aspon 2 japonský pilky.Já mám ryobu 30cm,je to paráda tu jsem měl na tesařinu,ale je už tupá,takže koupím diamantový pilník a ještě nový list.Chci koupit ještě jednu na truhlařinu.Kamarád má asi 3 pytle starých hoblíku po dědovi,už mám nějaký pujčený,ještě mu budu muset nějaký znárodnit. :D
alkex
Příspěvky: 24
Registrován: 19 úno 2013, 12:28

Re: naradie pre zaciatocnika

Příspěvek od alkex »

Este som sa chcel spýtať, aký je rozdiel medzi sumitsubo a tajima ink line? Tie tajima su lacnejšie.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: naradie pre zaciatocnika

Příspěvek od Roman »

Vypadá to,že to jsou obě brnkačky.Akorát ta první na křídu,to druhá na inkoust.Jestli něděláš tesařinu,tak to zřejmně asi moc nevyužiješ.
alkex
Příspěvky: 24
Registrován: 19 úno 2013, 12:28

Re: naradie pre zaciatocnika

Příspěvek od alkex »

Takze konecne po takmer tyzdni mi prisiel hoblik stanley bailey no. 5 . Je v prekvapivo dobrom stave (lepšie ako som predpokladal). Noz sa bude musiet prebrusit na kameni a co sa tyka rucky je trocha poskodena a budem ju musiet pretriet olejom aby bola 100 %.
Na napise STANLEY som nasiel zbytky cervenej farby, cize usudzujem ze je tak z 40-50 rokov.
Jedine co mi robi starosti je drobny kaz alebo mikro trhlina na tele hoblika. Inak celkovo dobry dojem. Ziadne velke opravy nebudu nutne a zajtra sa ho chystam vyskusat :D . pridavam par fotiek
Přílohy
IMG_0660.jpg
IMG_0660.jpg (48.54 KiB) Zobrazeno 25787 x
tu je detail mikro trhliny
tu je detail mikro trhliny
IMG_0661.jpg (47.67 KiB) Zobrazeno 25787 x
IMG_0663.jpg
IMG_0663.jpg (57.59 KiB) Zobrazeno 25787 x
IMG_0664.jpg
IMG_0664.jpg (66.75 KiB) Zobrazeno 25787 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: naradie pre zaciatocnika

Příspěvek od Roman »

Pěkný,až na tu trhlinku,to vypadá,že to je ruplý.
alkex
Příspěvky: 24
Registrován: 19 úno 2013, 12:28

Re: naradie pre zaciatocnika

Příspěvek od alkex »

Ano, suhlasim.
Ta trhlina ma skutocne prekvapila kedze o tom neboli ziadne informacie (dalo sa cakat ze nebudu na ebay davat negativne info :D ) ale nevadi. Zda sa ze to je len povrchove a na druhej strane to nieje. Tak isto to nema ziaden vpliv na rovinnost (zatial) a tak isto pevnost, cize to s najvacsov pravdepodobnostou vyzera na kaz v oceli... dufajme ze to nieco vydrzi...
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: naradie pre zaciatocnika

Příspěvek od Roman »

V nejhorším případě zavařit,ale to je pro nějakýho odborníka.Je to určitě odlitý z nějaký slitiny,takže by to mělo jít.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů