kolovrátek Seloron Deluxe - zkušenosti?

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
martin.janda
Příspěvky: 35
Registrován: 17 led 2017, 22:56

kolovrátek Seloron Deluxe - zkušenosti?

Příspěvek od martin.janda »

Ahoj,

máte někdo osobní zkušenost s kolovrátkem od Seloronu v Deluxe (ale klidně i v super-professional) provedení? Koukám po něm už dlouho, ale o kvalitě nevím nic, hledal jsem všude možně. Pro srovnání - držel jsem v ruce 4-čelisťový kolovrátek Silverline, kterému se viklalo sklíčidlo už z výroby a zatím ho odmítám koupit, i když je 5-6x levnější.

Zde jsou odkazy na zmiňované kolovrátky:
Deluxe: https://www.seloron.fr/outillage-a-main ... ro-deluxe/
Super professional: https://www.seloron.fr/outillage-a-main ... essionnel/
Modřín
Příspěvky: 102
Registrován: 11 lis 2019, 08:19

Re: kolovrátek Seloron Deluxe - zkušenosti?

Příspěvek od Modřín »

Mám ten ošklivější a jsem spokojenej a to s ním vrtám bežně průměry okolo 20 mm. Sklíčidlo drží fest, spíš mi připadá podezřelý to ložisko nahoře pod tím opěrným hříbkem. Ale to bude spíš můj subjektivní pocit, protože s tím co tomu nakládám, by se to rozpadlo už dávno. Naprosto sem si to ruční vrtání oblíbil, netrhá to, netrhá mi to zápěstí, je to maličko pomalejší, ale zase se tomu nevytluče baterka 8-) Kupoval sem ho na fine- tools.
martin.janda
Příspěvky: 35
Registrován: 17 led 2017, 22:56

Re: kolovrátek Seloron Deluxe - zkušenosti?

Příspěvek od martin.janda »

Díky, máš 3 nebo 4-čelisťový?
Modřín
Příspěvky: 102
Registrován: 11 lis 2019, 08:19

Re: kolovrátek Seloron Deluxe - zkušenosti?

Příspěvek od Modřín »

Mám 3.
martin.janda
Příspěvky: 35
Registrován: 17 led 2017, 22:56

Re: kolovrátek Seloron Deluxe - zkušenosti?

Příspěvek od martin.janda »

Super, na ten na fine-tools zrovna koukám. Zkoušel jsi v něm i nějaké staré hadovité vrtáky s čtverhranou patkou? Píšou, že by vzadu měl být na ně otvor a teoreticky by tam možná pasovat také měly.
Modřín
Příspěvky: 102
Registrován: 11 lis 2019, 08:19

Re: kolovrátek Seloron Deluxe - zkušenosti?

Příspěvek od Modřín »

Staré vrtáky sem bohužel nezkoušel, protože žádné nemám. Koupil sem si 3 čelisťový právě na moderní šestihranné vrtáky, protože i když si občas koupím nebo zachráním nějaké staré nářadí, kde je jasné, že tomu nemůže být skoro nic, tak speciálně na věci, které jdou zničit broušením, jako vrták a které si nemůžu prohlídnout osobně, jsem dost opatrný. A jak nemám rád moderní oceli krom PMV-11, tak sem si řekl, že u vrtáků mi zase až tak nevadí, protože to ostří není kritická záležitost. I když tedy někdo popisuje jak na široký boky závitu moderních vrtáků mají vyšší tření a jak se těma starýma líp vrtá. Ale tohle prostě s ostrým vrtákem, který ještě udržuju vzorně namazaný, neklade žádný otvor a vrtá to super i velký trámy. Navíc to ty vrtáky na rozdíl od vrtačky opravdu šetří, jelikož je to bez rázů a zdaleka tolik to ten vrták samozřejmě nehřeje.

Akorát tedy zpětně bych si asi koupil delux, jelikož tohle provedení vypadá naživo fakt ohavně :roll: a i když jsem si tehdy říkal, že €40 je dost rozdíl a můžu si za to koupit například zrovna pár kvalitních vrtáků.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů