pokosová pila hlavně ať to řeže rovně

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
Maskot
Příspěvky: 1
Registrován: 04 kvě 2020, 20:23

pokosová pila hlavně ať to řeže rovně

Příspěvek od Maskot »

Ahoj všem,
chtěl bych poradit s výběrem pokosové pily. Před měsícem jsem si objednal Metabo KGS 305 M líbil se mi prořez, cena s tím že Metabo servis mám případně 30km od domova. Bohužel první pila měla špatnou stupnici na krku z výroby na 0°úhlu podřezávala o 2° a pro její srovnání byl pak nulový úhel mimo stupnici. Tak jsem pilu vrátil poslali mi tu samou a ta pro změnu řezala s rozdílem 1-3,5mm v závislosti na šířce prkna hranolu. Kde byl zakopanej pes jsem nenašel. Pilu vrátil a Metabo už nee.
Proto bych chtěl prosit o tip na pilu která bude řezat rovně a nebudu na ní pořád muset honit úhloměrem stupně, abych uříznul rovně palubku.
Cenově bych se chtěl vejít do 10k. Prořez ideálně 100mm ale i 90mm by stačilo. Pilu jsem chtěl původně použít na výrobu schodů nakonec jsem si musel poradit jinak. Teď mě čeká oprava výdřevy ve vratech, udělat stříšku nad vchodové dveře, oprava dřevěných přístřešků a příští rok střecha na dílně možná pergola
witt
Příspěvky: 236
Registrován: 19 dub 2020, 12:18

Re: pokosová pila hlavně ať to řeže rovně

Příspěvek od witt »

"Bohužel první pila měla špatnou stupnici na krku z výroby na 0°úhlu podřezávala o 2°"

Snad u všech pil se ta stupnice, respektive ukazatel dá nastavit.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti