Proma SF-40/1500 skusenosti

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
Brčo
Příspěvky: 13
Registrován: 30 lis 2016, 17:35
Bydliště: Plavecky Peter

Proma SF-40/1500 skusenosti

Příspěvek od Brčo »

Zdar vespolek
Má niekto skusenosti s touto frézkou? Dá sa niečo na tom spraviť?

https://www.boukal-naradie.sk/drevoobra ... ra-1734-6/

Iba hobby použitie,nejake ukončovacie lišty na oklad,dvierka na skrinky na kuchynu doma a podobne.Ja viem,liatina je lepšia,ale ja pre nu nemam miesto,nebudem mať využitie a hlavne nemam doma 380 V...

http://www.remab.sk/product/sk/horna-fr ... 7e-8-12-mm
Druhá možnosť je kupiť niečo taketo a vyrobiť si stolík.
Inak už jednu hornu frezku mam,makita RT0700CX2J, takže ta cmt by bola pernamentne osadena v stoliku...
Čo bude lepšia volľba?
Vdaka za rady Palo
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Proma SF-40/1500 skusenosti

Příspěvek od Hans »

Čau,

už to tu před pár lety někdo psal - ta frézka od Promy má prý vůle, nedrží nastavení atd. Šel bych určitě do toho CMTčka, myslím že je to na vestavbu do stolu připravený.

Hans
Brčo
Příspěvky: 13
Registrován: 30 lis 2016, 17:35
Bydliště: Plavecky Peter

Re: Proma SF-40/1500 skusenosti

Příspěvek od Brčo »

Dik za odpoved.
Aj som si myslel,len som to chcel potvrdiť...
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Proma SF-40/1500 skusenosti

Příspěvek od Hans »

S tou Narexkou to asi záleží na osobních preferencích. Bohužel ji mám a vadí mně hned několik věcí. Tak příkladně aretace vřetene pro povolení sklíčidla je udělaná vysloveně nepohodlně, člověk si u toho protivně otlačí prsty. CMTčko se v pohodě zaaretuje a není žádnej problém. Dál pojezdové sloupky - brzo začnou více než málo drhnout. To jsou moje hlavní výtky ke konstrukčnímu řešení, které pidle mě ani není od Narexu, už jsem absolutně shodný tvar frézky kdesi viděl i pod jinou značkou, tak čert ví kdo to má vlastně na svědomí. Pak je tu srovnání výkonu - Narexka končí na osmičce stopce, CMT má myslím i dvanáctku. O výkonu motoru nemluvě. Narexka se sice do stolku dá vestavět, ale jen jaksi mimochodem. CMT je na to připravená, vysunutí se dá ovládat i shora. Dále nevím co stojí kleštinky do CMT, ale u Narexky kolem 600 za kus, což mi přijde dost.

Mám obě frézky a za sebe bych jednoznačně doporučil CMT. Narexku používám jen na zaoblování, protože mizerný chod sloupků znemožňuje postupné dlabání. Možná něco dělám špatně, zkoušel jsem to mazat vším možným, vždycky to předtím celý rozebral a vyčistil, ale nikdy to moc dlouho nevydrželo. Nevím, nechci jim křivdit, ale taková je moje zkušenost...

Abych jen nehaněl - kromě konstrukčních nedostatků jsem na Narexce neměl za šest let žádnou závadu a to jsem ji taky míval ve stolku. Kdyby ji trochu dotáhli, mohla být výborná.

Hans
Brčo
Příspěvky: 13
Registrován: 30 lis 2016, 17:35
Bydliště: Plavecky Peter

Re: Proma SF-40/1500 skusenosti

Příspěvek od Brčo »

Mne sa prave na tej CMT-čke páči to ovladanie zdvihu klučkou v stoliku a avtomaticka aretacia vretena v hornej polohe. Kleštiny 8 a 12 mm su v zakladnej výbave(ostatne sa daju dokupiť po 30eur/ks) a da sa dokupiť časom kopec prislušenstva ...
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Proma SF-40/1500 skusenosti

Příspěvek od Hans »

30 eur za kleštinku taky neni zrovna láce, ale aspoň že maj něco v základnim balení. já tam měl ještě i spirálovou frézu, snad osmičku či co.

U Narexu mi před lety prodejce řekl, že kleštinky nejsou a nebudou, protože prý Narex s tou frézkou končí. To jsem si připadal jak u čínskýho výrobku z bau. Naštěstí to zdá se nebyla pravda, takže něco málo příslušenství se stále dá dokoupit.

Hans
Luky228
Příspěvky: 24
Registrován: 12 lis 2016, 21:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Proma SF-40/1500 skusenosti

Příspěvek od Luky228 »

Ahoj,
já za sebe musím napsat, že mám občas problém s vypínačem. Nejde zasunout ten bezpečností kryt a tudíž ji nezapnu. Musí dávat pozor, pod jakým úhlem jej posouvám. Jinak stolek vč. pevné desky ve videu. https://youtu.be/aLnBsZ1Yvu8
Luky
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů