Kombinované vrtací kladivo

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Kombinované vrtací kladivo

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

čeká mě udělat nějaké rozvody topení apod., u kterých budu muset vrtat relativně velké díry do zdí (plná cihla.) Slušná vrtačka mi už nějakej čas chybí, tak hodlám něco přiměřenýho pořídit. Máte někdo nějakou dobrou zkušenost nebo tip?

Požadavky:
- schopnost vyvrtat díru kolem 3 cm do plné cihly, čas od času i do betonu, upínání na SDS-Plus i obyčejné vrtáky,
- občasné menší sekání, třeba drážky do zdi na trubky/elektřinu, osekání kachlíků apod.,
- schopnost utáhnout větší průměry vrtáků do dřeva.

Řemeslo nedělám, takže u mě nemá smysl pořizovat si zvlášť bourací kladivo, zvlášť sekací kladivo a zvlášť vrtačku. Představuju si něco, s čím tu práci s přijatelnou námahou udělám, přičemž zatížení stroje nebude odpovídat profi využití (šichta 8 hodin apod.) Nicmeně žádnej levnej šunt á la Einhell nebo zelenej Bosch taky nechci, toho už jsem užil dost.

Koukal jsem na Makitu, jelikož ji považuju za celkem solidní značku, ale jak je jejím blbým zvykem, má desítky modelů a v každé kategorii hromadu dosti podobných výrobků. Takže asi rozhodují detaily, které je těžké bez zkušenosti najít. Zatím jsem si předvybral strojky o váze kolem 3 kg, které vypadají spíše jako vrtačka (tj. motor vodorovně, ne svisle,) ale v ruce jsem je neměl a tak nevím co dovedou.

Těžiště bude spíše ve vrtání do zdi nebo vrtání forstnerem/hadem do dřeva, to sekání je spíše okrajová záležitost, nicmeně když už tam bude, tak by přeci jen mělo fungovat, aby nebylo jen do počtu. Samozřejmě adekvátně váze.

Nelpím vůbec na Makitě, samozřejmě. Představa o ceně - cca do sedmi nebo osmi tisíc, ale klidně i míň :-)

Díky!

Hans
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kombinované vrtací kladivo

Příspěvek od Hans »

Tak jsem ještě narazil na Metabo UHEV 2860-2 Quick multifunkční kladivo. Máte někdo Metabo?

Dík

Hans
martin72
Příspěvky: 17
Registrován: 22 pro 2016, 09:24

Re: Kombinované vrtací kladivo

Příspěvek od martin72 »

Podívej se na Bosch GBH 2-28f, je to revize staršího odskoušeného modelu a je skoro nezničitelná.
https://vrtaci-kladiva.heureka.cz/bosch-gbh-2-28-f/
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kombinované vrtací kladivo

Příspěvek od Hans »

Děkuju za doporučení. K výrobkům Bosch mám trochu negativní vztah, pravda, měl jsem zatím jen ty jejich zelený dreky, ale nedovedl jsem pochopit že to svedou vyrobit dráž a ještě hůř než kdejakej neznačkovej číňan z bau... Jsou modrý Bosche opravdu o něčem jiným?

Díky

Hans
martin72
Příspěvky: 17
Registrován: 22 pro 2016, 09:24

Re: Kombinované vrtací kladivo

Příspěvek od martin72 »

Naši elektrikáři měli předchozí verzi DFR asi deset let. Používali ji denně k sekání, dráž kování i proražení stěn a chodila super, pak ji jeden učeň nechal na dešti a to nedala.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombinované vrtací kladivo

Příspěvek od hylopetes »

Tatovi (elektrikar) jsem koupila k uplynulym vanocum Bosch GBH 2-28 F a je to super vyrobek. Pujcuju si ho na vrtani 100mm der derovkou a oproti stolni vrtacce se vubec nezadycha. I ochrana proti pretoceni tam funguje perfektne. Do cihly s priklepem zajizdi jak do masla.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Kombinované vrtací kladivo

Příspěvek od werdio »

makita
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombinované vrtací kladivo

Příspěvek od Ponty »

METABO KHE 2860 Quick
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Kombinované vrtací kladivo

Příspěvek od Tim »

ahoj,
tak za mne hiltti mám TE 7...to nezničíš levnější varianta je Makita,
za mně Bosch nejhorší nářadí v poměru k ceně.

No a ted si vyber už zbývá jenom milwauke :D

Tim
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kombinované vrtací kladivo

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

děkuju za tipy. Nakonec jsem pod vlivem i jiných fór koupil to Metabo co jsem psal. Oproti jiným to má v režimu obyčejného vrtání dvě rychlosti, což mi přijde užitečné.

O víkendu jsem s tím sekal jen nějaký duťáky a zatim dobrý :-)

Hans
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů