Kolečka pro litinové stroje

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Kolečka pro litinové stroje

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

máte někdo zkušenost s pořizováním koleček pod těžké litinové stroje? Koupil jsem onehdy kolečka pod Marunaku, která má něco kolem půl tuny, a přestože kolečka mají podle výrobce zvládnout 150 kg, nedá se s tim skoro jezdit. Jsou z gumy a kolečko se pod tíhou pekelně deformuje, při pokusu o zatočení se dokonce dokáže ohnout disk na kterým je ta guma přidělaná.

Tak teď přemýšlím za co ten ksindl vyměnit. Chtělo by to něco, co má jen minimálně tlustou měkkou vrstvu a jinak je to tvrdý. Ale dělá se toho tolik druhů... Máte někdo ozkoušený něco přijatelně funkčního co nestojí dva klacky za kolečko?

Povrch po kterym jezdim je zatim beton, časem bude asi teraco/epoxid.

Díky

Hans
prdola
Příspěvky: 28
Registrován: 09 led 2011, 12:45
Bydliště: přerov - vidlákov

Re: Kolečka pro litinové stroje

Příspěvek od prdola »

Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kolečka pro litinové stroje

Příspěvek od Hans »

Díky za odkaz, o tomhle řešení vím, ale působí na mě trochu fórově... Přeci jen bych radši jen ta kolečka a namontoval je trochu robustněji.

Asi zkusím nějaká s tvrdým jádrem a tenkou vrstvou plastu na povrchu. Nějak už to dopadne.

Hans
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: Kolečka pro litinové stroje

Příspěvek od mihalo »

Dořešil jsi ty kolečka já mám tento problém teď taky. Tak by mě zajímala zkušenost. Díky

http://www.exvalos.cz/kolecka/pojezdova-kola/
Uvažuji o těch na konci poslední dva typy.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Kolečka pro litinové stroje

Příspěvek od Hans »

Zatím jsem to odložil. Ty typy které odkazuješ vypadají slibně ve srovnání s těmi předchozími, ale nejsem si jist zda vrstva pryže není stále příliš velká. U velkých zatížení pak vede její deformace k tak obrovskému valivému odporu, že se kolečku raději ohnou ty boční packy než aby se kolečko otočilo. Takže já osobně uvažuju spíše o něčem opravdu tvrdém s jen velice mírným pogumováním.

Taky asi záleží na jakosti povrchu. Po hrubém betonu se bude jezdit hůře než po hladkém povrchu. Já plánuju hladký povrch, takže si pak seženu asi něco možná i úplně bez gumy, možná nějakej silon či tak něco.

Asi jsem moc neporadil :-)

Hans
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: Kolečka pro litinové stroje

Příspěvek od mihalo »

Prodávají se i samostatně kola do paletových vozíku a ten jezdí po hardkóru tedy alespoň u nás v práci v provozu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů