stolek pod pilu

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
KAREL D

stolek pod pilu

Příspěvek od KAREL D »

Ahoj, vymyslel jsem, že si udělám pojízdný solek pod mojí pilku DW745. Ta bude mít ještě prodloužený stůl se zabudovanou horní frézkou. A protože bojuju s místem, napadlo mě namáčknout tam ještě čelní brusku (mám několik nevyužitých moturů a jeden má 950ot.,což je ideální).
Tak bych rád slyšel nějaký názor, jesli to je hloupost a škoda práce jí mít takhle nízko- stolek brusky asi 40cm nad zemí. Talíř by měl průměr 35 a samolepící suchý zip.
Přílohy
stolek pod pilku 3.jpg
stolek pod pilku 3.jpg (48.63 KiB) Zobrazeno 15777 x
p.s.
Příspěvky: 5
Registrován: 07 bře 2017, 12:51

Re: stolek pod pilu

Příspěvek od p.s. »

Ahoj. S tou vyskou by Ti mohl poradit nekdo kdo ma kombinaci z Policky UMDS 2A. Tam je kotouc taky proklate nizko.

Jinak budu tento rok resit to stejne, tj. stolek pod DW745 s rozsirenim pro pro zabudovani frezky. Mohl by jsi sem hodit pro inspiraci obrazek jak to mas namyslene? Diky.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: stolek pod pilu

Příspěvek od Hans »

Tu UMDSku jsem měl. Holt se člověk musí shýbnout, ale na občasný použití to neni problém. Ovšem brousit na tom desítky dílků třeba při lepení misky bych nechtěl. Záleží na použití.

Ještě bych se zamyslel nad snadnou a rychlou sklopitelností a opětovnou aretací stolku do pravýho úhlu. Když je malá dílna, bude ten stolek trčet do prostoru a brzo se o něj něčím vezme.

Hans
KAREL D

Re: stolek pod pilu

Příspěvek od KAREL D »

Tak na tu UMDSku jsem nezpoměl. Při větším broušení se dá sednout na stoličku, spíš rychle něco přebrousit bych viděl jako nepohodlné. Sklápěcí stolek by mi nevyhovoval, pilu používám čato, teď s ní šoupu po stole, nebo přenáším, pode toho co řežu a pojízdným stolkem by se to řešilo.
Rozšíření stolu si zatím představuju nejak takhle, pilu přišroubovat nějakýma třmínkama, do zesílení na boku stolu pily vyříznout závity a rámeček nadruhé straně stolku přišroubovat a přesnou výšku nastavit podlužkama. kdyby nevyhovovala tuhost, tak přidat ještě nožičky na straně u pily. Jak upravit pravítko jsem zatím ještě nevymyslel, je z tenkého Al jeklu a vrtat se mi do něj moc nechce.
Rozměry neodpovídají, je to jen náčrt.
Přílohy
Bez_jménaFRÉZOVACÍ STOLEK.png
Bez_jménaFRÉZOVACÍ STOLEK.png (174.92 KiB) Zobrazeno 15611 x
KAREL D

Re: stolek pod pilu

Příspěvek od KAREL D »

Hans
Se stolkem máš pravdu,už jsem to pochopil.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti