Nový vercajk

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

No jsou pro něj vyráběny čtyři želízka lišící se úhlem nábrusu - 25, 38, 38 zub, 50 plus samozřejmě 12 na loži hoblíku, to se potom rovná výslednému úhlu. Zatím jsem dělal jen dub s konečným úhlem 5O a nic jsem nepozoroval, co se týká vytrhávání. Po 62 jsem neměl důvod šahat. Směr vláken : po srsti - špica, proti srti paráda, ušlapaná rohožka - velmi dobré. V týdnu se chystám srovnat černý ořešák, tak uvidím. Doraz - elox. hliník - nebyl rovný, chce to zhotovit si k němu rovnou destičku. Jinak je to takový sporťák / nízko těžiště /, malinko těžší na utlačení, jsem maximálně spokojen. Dobrá recenze zde : http://www.inthewoodshop.com/ToolReview ... inter.html
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

Řemeslné zpracování : je to Veritas, tedy vynikající, plaz rovný. Když jsem se snažil po vybalení rozpohybovat stavitelné ústí, vyžádalo si to hrubší zásah kladivem přes dřevěný kolík / zaschlý olej /, no mám archivní z roku 2005. Dotáhneš šroubky na rukojetích, přejedeš želízko a frčíš... a před Tebou je jen rovná dálnice..., kde nejede žádné auto.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Martin »

Honzo jak máš širokou štěrbinu před nožem?
Morčez!
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Jan »

Ad Krokus - s těma želízkama mi to nějak uteklo, myslel jsem že to je jen 12. No tak jsem zase o krok dál :idea:
Ad Martin - samozřejmě, že jsem dělal co jsem mohl. Perfektně naostřeno a minimální škvíra v ústech. Myslím, že to je tím úhlem...
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

Bridge City Tool Works / Mini-multi Plane HP-6v2
Tak po mnoha útrapách došel. Míry: délka 14,1cm šířka 3,1cm výška 6,8cm váha 650g. Zpracování precizní, možnost seřizování želízka. V hoblíku je usazeno pod úhlem 55 stupňů, neuvěřitelně silné 4,65mm. Do mé malé ruky krásně padne. Jako nevýhoda působí obtížnější usazování želízka, v těle je dost málo prostoru. Nejlepší je nechat plaz trochu vně na obou stranách, nasadit želízko a potom dorazit a zajistit profilovaný plaz. Další nevýhody: nedostupnost všech profilů, vysoká cena. První foto zobrazuje velikost hoblíku oproti revolveru S&W 629 / .44 Magnum.
SWBCT.jpg
SWBCT.jpg (38.17 KiB) Zobrazeno 20268 x
Bok.jpg
Bok.jpg (25.12 KiB) Zobrazeno 20268 x
Pred.jpg
Pred.jpg (47.71 KiB) Zobrazeno 20268 x
Spod.jpg
Spod.jpg (22.84 KiB) Zobrazeno 20268 x
Zad.jpg
Zad.jpg (42.9 KiB) Zobrazeno 20268 x
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Petr »

Ahoj kolegove, dlouho jsem tu nebyl a vidim, ze se tu nakupuje jedna radost. Krokus - to je opravdu moc pekna hracka. Coz takle foto vysleneho profilu po hoblovani, bylo by? Ja jsem si neudelal radost s naradim uz hodne dlouho. Naposledy jsem si koupil retezovou elektrickou pilu Narex profi. Protoze ted delam na stavbe nasi "skoro pasivni" drevostavby, tak nemam cas ani na cteni diskuzi ani na truhlarskou praci v dilne. http://drevostavbasvepomoci-petr.blogspot.com/
ピーター 大工
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

Určitě až bude plně provozuschopný, tak udělám foto všech profilů a doufám, že to bude klasické "sklo". Musím ještě něco doobjednat - myslel jsem, že ušetřím nějaký ten dolar, nakonec ne. Ale stejně to tam tehdá neměli a ještě přihodím nějaký profil...Nevím, jestli nakupuji vesele, je to v mnoha ohledech spíš takové tristní, ale kdo se dal na vojnu, musí bojovat. Jinak bych tady chtěl varovat před nákupy odjinud, něž z EU. Praxe Vyclívací pošty Praha 120 je naprosto strašná. Leželo jim to tam víc jak dva měsíce. Ta Narexka je celkem silná, jak jsem se díval. Na trámky Ti určitě bohatě stačí, co? Ložiska jsou v plastu? Jen mě zaráží dost dlouhá lišta, obávám se, že až to někdo plně zařízne do dřeva, tak se mu to bude trápit. A když si představím ten shon na stavbě, tak by mě štvala ta šnůra...
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Petr »

Ahoj Krokus, jo ta narexka staci opravdu bohate. Lista ma 35cm a nepripada me nijak dlouha myslim, ze mensi uz bych nechtel. Jinak hlavne ocenuju lehkost, megarychlou brzdu,tichost provozu a celkovou ovladatelnost. Pokud jde o snuru, tak neni problem. Na stavbe delam jenom ja a otec a pilu "nepujcuju". Myslim, ze na pouziti s dosahem elektriny je tato skvela volba. Predtim jsem pouzival motorovku a to vecne nakopavani,rev a smrad me pekne stvalo. Rozrezaval jsem s ni i tramek 20x20cm na podel, kdy jsem z nej delal 16x16 a slo to jak po masle, jenom hobliny litaly.
ピーター 大工
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

Když má 35cm tak to jo. Někde jsem četl 45cm, no moje chyba. Tak ať slouží dlouho a máš pravdu, aspoň to nesmrdí.
Zuzana

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Zuzana »

Kráásnej hoblíček!!
A ta dřevostavba - Petře, to je teda sousto, to bude nádhera. Supr dokumentace. Přejeme hodně úspěchů, ať vám to jde od ruky!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti