Nový vercajk

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

Nebudeš věřit, ale je náš - jihomoravský zimostráz získaný z prořezávek paku Lednice, průměr 8cm. Problém bývá "výtěžnost", je dost sukatý, takže hlavně na menší věci. Na jihu Francie roste přirozeně a průměry až 30!cm, ikdyž to už je spíše výjimka. Je to fantastický matroš, při obrábění na soustruhu se chová jako ztuhlé máslo. Nedávno udělal Konrád Sauer buxus hoblík - www.sauerandsteiner.com
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Jan »

To jsem teda netušil, takový hezký exemplář. Jenom mě troušku ještě mate ta žlutá barva - viděl jsem skoro slonovinově bílé... Hoblíky jsou nádherné, akorát ta cenová dostupnost.. ale chlapík si s tím asi dost vyhraje. : )
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

To já jsem viděl jenom žluté..., jestli někdo někomu nepodstrčil dřín- ten je bílý a má stejné vlastnosti. Jinak zimostráz nejlépe prosperuje ve vápenitých půdách, možná že když roste v jiné, má i jeho dřevo trochu jinou barvu. A o cenách hoblíků se nemá smysl bavit - je to jenom na pokoukání...
Vencál
Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2009, 13:07
Bydliště: Brno

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Vencál »

jo jo, zimostráz je nádhernej, já ho z nožířiny znám taky většinou žlutý. Jinak se dá koupit na drevorezba.cz, ale to už asi víte, nechci učit orly lítat ;) . Prošel jsem si ten odkaz a musím teda smeknout, něco tak precizního se jen tak nevidí.
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Jan »

Měl jsem v ruce tak 2 cm klacík, byl to doopravdy buxus, viděl jsem ho s jeho typckými lístky. Na severu se má asi jinak :D .
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

Před měsícem mi došel Big Mac. Pár fotek tohoto vydařeného výrobku:
Mac1.jpg
Mac1.jpg (27.55 KiB) Zobrazeno 16650 x
Mac2.jpg
Mac2.jpg (24.67 KiB) Zobrazeno 16650 x
Mac3.jpg
Mac3.jpg (30.08 KiB) Zobrazeno 16650 x
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Martin »

Taky jsem si dopřál :D .Brusný kámen od Kinga váží 4 kg.
Obrázek
Morčez!
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Nový vercajk

Příspěvek od krokus »

Tak ten snad nějaký pátek vydrží, zrnitost je jaká? Určitě bych to dohledal, ale nechce se mi...
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Martin »

Je to tisícovka.K minulým vánocům jsem dostal kombi 1000/6000 a za rok jsem tu hrubší stranu sjel.Při nějaké příští objednávce ještě koupím samostatný 6000 a bude vystaráno.Bezva je ta plocha o rozměrech 23x10 cm.To bude rozjezd :lol:
Morčez!
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový vercajk

Příspěvek od Jan »

Ahoj Krokusi, zajímalo by mě, jak si na tom stojí tvůj nový macek (veritas) při hoblování dřev s nerovnými vlákny. Já mám zkušenost s blockplanem s úhlem 12o, vytrhává vlákna. Právě jak zmiňuje Tomas u čínských hoblíků, že je lepší použít větší úhel. Nebo lze ho tak vyladit, že je to přijatelné? Jinak moc pěknej kousek, už dlouho po něm taky pokukuju, ale všechno má svůj čas... A jak je na tom řemeslné zpracování? Díky.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů