Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Petr »

Ahoj kolegové,
potřeboval bych vaše hodnocení tohoto typu nářadí. Co používáte za značku, jak jste spokojení a případně co doporučujete.
Já jsem totiž už asi před měsícem přišel o moji poslední baterku 18V Li-ion 3Ah do mého nářadí makita a už toho mám dost a nemám důvěru kupovat další baterky a dávat je na nabíječku se strachem, že ta je opět vyhodnotí jako nenabitelné a baterka je na vyhození. To se mi u dvou originál baterek stalo po cca 1 roce používání. A protože jsem je obědnával z UK za poloviční cenu ale taky s 1 roční zárukou, tak jsem je nemohl ani vyreklamovat. Celkově jsem za těch 6-7let co používám set Makita LXT 202 https://www.youtube.com/watch?v=xx4PRoJCP1c
odrovnal 8 baterek a nepříjde mi to jako nízké číslo. Jsem z toho neštastný, protože jinak tak aku3 rychlostní vrtačka s příklepem nemá chybu a funguje pořád bezvadně, stejně jako impact který má síly na rozdávání a je velmi lehký a malý do ruky.
Uvažuju proto, že bych šel do Dewaltu, který jsem taky chvilku v UK používal a zdál se mi velmi kvalitně zpracovaný, popř. profi bosch.
http://www.dewalt-morava.cz/aku-naradi/ ... -dcd285m2/
Budu rád za jakékoliv vaše rady a reference. Jde mi hlavně o životnost a celkové hodocení z pohledu užívání.
Díky za vaše dopovědi. Petr
ピーター 大工
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od truvan »

No jestli je problem jen s aku tak je imho škoda kvuli tomu kupovat novou mašinu
já už služeb viz odkaz využil cenu si nepamatuju ale to snadno zjistíš,do původního obalu dají nové články v kvalitě kterou si vybereš,a je po problému :)
http://www.ges.cz/cz/akumulatory-bateri ... /SIBN.html

firem co se tím zabívají je samozřejmě víc,nejsem si uplně jistý že odkaz víše je ten kde mi to dělali a měl sem na ně doré reference,ale kdybys měl zájem mohu to upřesnit ;)
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od truvan »

Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od werdio »

http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewto ... f=18&t=952

v poho..jen ta brzda je taková ostrá, dost to kopne, hlavně při 2000ot
convert23
Příspěvky: 3
Registrován: 04 led 2016, 22:08

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od convert23 »

Já bych též zkusil repas baterie. Dewalt aku jsme měli v bývalé práci a oddělali jsme minimálně jednu baterku každý rok a cena byla asi jako makita ;)
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
díky chlapi za ty odkazy. Tak to vypadá že jste mě přemluvili a zkusim to s Makitou jestě jednou, už proto že mám taky aku mafla na stejné baterky a jsem s ním taky moc spokojený. Jenom ta cena repase v CR je taky celkem šílená. Dívam jsem se na ty odkazy a hledal i jiné a vychází repase jedné baterie na cca 2.500,-kč.
Tak jsem zase zabrousil na můj oblíbený e-bay, kde jsou ke koupení imitace originálu (slyšel jsem že vydrží to co originál) za velmi zajímavou cenu:
4ks baterie za 3.183,-kč + 343,-kč poštovné do ČR!!! Co na to říkáte? :mrgreen:
http://www.ebay.co.uk/itm/MAKITA-18V-LX ... SwYGFU1JtP
ピーター 大工
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Roman »

Známej co má Makitu,my říkal o těch baterkách přesně to samé,měl je taky někde z venku.Ještě mě napadá zkusit jinou nabíječku,přeci jenom je to jen elektronika a ta se může posrat.Myslím,že baterky budou bolavé místo u všech strojů.Co se týče třeba telefonů,bude to něco podobného,vydrží taky pendrek.Krom aku vrtačky,utahováku,bych snad ani nic jiného nechtěl.Další známej má celou sadu od http://www.akcemilwaukee.cz/ pak možná Festool,ale ty ceny jsou docela vysoko.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od JanB »

Souhlasím s ostatními, problém nebude v nářadí samotném, ale v bateriích, popř. v nabíjení. Je potřeba si uvědomit, že přestože LiXX technologie zaznamenaly v posledních dvou desetiletích obrovský skok dopředu, pořád mají své limity a tím největším je životnost. Výrobci a prodejci sice mluví až o tisících nabíjecích cyklů, ale v reálu se tomu nemáme šanci ani zdaleka přiblížit. Co baterkám nejvíce škodí a zkracuje jim život, je nabíjení a vybíjení - zní to trochu jako hořký vtip, ale je to tak.
A jsou samozřejmě dost velké rozdíly mezi jednotlivými značkami (výrobci, typy)....pochybuju, že výrobci nářadí jako Makita, DeWalt apod. si sami vyrábí i akumulátory ;) - ne, oni je nakupují od dodavatelů a pak záleží na tom, co zvolí. Obvykle to ukáže až čas....já dělám modely letadel a asi málokdo spotřebuje tolik akumulátorů všech různých typů jako modeláři. Navíc v dost extrémních režimech - odběry hodně přes 100A nejsou výjimkou. A stačí mrknout do diskusí a uvidíte, jak se tam řeší různé baterky a to, jak se povedly nebo nepovedly, jak před pár lety byly lepší apod.

Další věc - nabíjení. LiXX baterie se nabíjí na konečné napětí, takže nabíječka může být o něco jednodušší než třeba u Nixx. U nářadí obvykle bývají velmi jednoduché nabíječky a navíc - co nejkratší čas nabíjení je jedním z parametrů, které zvyšují prodejnost výrobku (životnost není podstatná, protože tu zákazník odhalí až po čase). Na druhou stranu modeláři dají za nabíječku běžně 5tis. korun (i více) a tyto strojky obsahují počítač se speciálními algoritmy pro různé typy baterií, spoustu různých nastavení, připojení k PC pro statistiku apod. A pak se třeba doporučuje nastavit si konečné napětí třeba o desetinku voltu pod hodnotu doporučenou pro dané baterky (a to napětí se měří s přesností na setiny voltu) - je to pro baterku šetrnější. To už je samozřejmě pro "blázny", kteří chtějí výše, déle, rychleji...ale zdá se, že to má na životnost skutečně vliv. U nářadí se zase upřednostňuje uživatelský komfort. Truhlář potřebuje vybitou baterku píchnout do nabíječky, do vrtačky vrazit druhou a vrátit se k práci. A tomu se přizpůsobuje i konstrukce nabíječek - snadná obsluha a rychlé nabíjení.

To jsem se trochu rozepsal - každopádně Petrovi bych, stejně jako ostatní, doporučil repas baterek. Ale pozor, ne vždy musí být originál ta nejlepší volba, jsou i lidé, kteří ti do tvého původního pouzdra spájí sadu z článků, které si vybereš a od toho se pak bude odvíjet i cena a snad i životnost - jenže jak už jsem psal, je to dost magie, takže přes všechnu snahu můžeš být nakonec zklamán. Např. u LiPo baterií to v posledních letech jde s kvalitou dost dolů, nafukuje se to jako žáby už po pár cyklech :(
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od mari_001 »

Ahoj,
mám doma makitu a dewalt, tu dewaltku máme asi už 20let... kovová převodovka, kovové sklíčidlo, 3x rychlost, příklep, 18V... je těžká ale nebojím se, když mi vypadne z ruky. Nečekaně zase problém s baterou, tady teda je NiCd, kamarád objednal z ebay články.... na dvě baterky za 1100,- + 200,- za přepájení,- originál baterka by stála 2199,- a jenom 2,5Ah a ty číny mají 8Ah... problém že mi baterka asi po hodině práci (velké tesařské vruty ) začala zlobit a nabiječka hlásila že je kaput. Vrátil jsem to kamarádoj ať to dá dokupy, zjistil že se přepálili plechy mezi článkama.... vysvětloval mi že jak tam je 8Ah tak tam teče větší proud a když se plně nabitá vrtačka zastaví při šroubování vrutu tak to ty plechy nesnesou a přepálí se...:) No prostě si na to dávám bacha a ty baterky vydržej hooodně dlouho a stálo mě to 1/4 ceny. Asi jsem Petroj moc nepomohl, ale když už se tady řeší ty baterky... u makity mě to bude taky za chvilku čekat, ale pořizovací cena makity, je jako bych kupoval nové dvě baterky.
http://www.naradi-naradi.cz/aku-vrtacka ... e/d-70370/
a hlavně už blbne skličidlo, takže půjdu do nové. Ale ty dewaltky se zbavit nechci, je to super mašina, má nějaké to kilo navíc oproti novejm kouskům, ale proto také vydržela tak dlouho:)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od JanB »

mari: Předpokládám, že těch 8Ah má mít jeden článek, že to není víc článků poskládaných paralelně.... :D :D
Číňani s oblibou píšou na baterky takové fantastické kapacity, to je celkem známá věc. Ale není to nic jiného, než klamání zákazníka. Ona to ta technologie ani neumožňuje, nacpat do článku velikosti C (nebo dokonce SC) 8Ah. Reálná kapacita bude tak 5x až 8x menší, koneckonců se dají snadno dohledat diskuse, kde se to řešilo, včetně měření - ono to zase není takový problém s chytrými nabíječkami, o kterých jsem psal ráno.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů