Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Pepan »

Zajímalo by mě, jakou váhu mají ty repasy z Ebay a originální baterky. Ono je totiž Lithium drahé všude na světě stejně, takže jediný způsob, jak "zlevnit" baterku, je prostě vynechat jeden, dva články. Zákazníkovi nedojde, že to vydrží o 30minut méně a je spokojený.....
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od JanB »

Ale ne, tak dramatické to není - baterky se sice při velkovýrobě opravdu bodují, ale jinak se běžně pájí. A pájené sady se používají i v aplikacích, kde tečou násobně větší proudy než v akuvrtačce.
Jinak při repasování bych si určitě chtěl vybrat články, které tam půjdou a ne to nechat na nich, to máš naprostou pravdu. Dlouhodobě se za nejlepší považuje Sanyo, Panasonic, Samsung....

4Ah baterky nabíječka nabije bez problémů, za předpokladu, že bude správné napětí. Jenom to bude déle trvat, pokud nabíječka neumožňuje nastavit si nabíjecí proud (což nabíječka k vrtačce většinou neumožňuje). LiOn se nabíjí na nastavené konečné napětí, kapacita baterky tedy z tohoto pohledu není tak důležitá.

A to video s ošálením nabíječky druhou baterkou připojenou paralelně k "mrtvé" baterce....úplná blbost to není a za určitých okolností se to skutečně může povést. Ta nabíječka si totiž připojenou baterku testuje a když se jí nelíbí, odmítne nabíjet. Ale druhá, dobrá baterka ji může oklamat. Záleží na softwaru nabíječky. Ale velká výhra to nebude - jednak bude nabíjení pomalejší díky nižšímu proudu a hlavně ta stará baterka má obvykle velký vnitřní odpor a nižší využitelnou kapacitu, takže stejně už moc práce neodvede. Takže jako způsob, jak ze staré baterky ještě vyždímat pár cyklů navíc - dejme tomu, ale koupě nové baterky je stejně neodvratná.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od JanB »

Pepan píše:Zajímalo by mě, jakou váhu mají ty repasy z Ebay a originální baterky. Ono je totiž Lithium drahé všude na světě stejně, takže jediný způsob, jak "zlevnit" baterku, je prostě vynechat jeden, dva články. Zákazníkovi nedojde, že to vydrží o 30minut méně a je spokojený.....
Hmotnost sady ti toho mnoho neřekne. Samotné články, byť navenek stejně velké, ale různého typu a kapacity, mají poměrně dost odlišnou hmotnost.
A vynecháním "jednoho, dvou" článků....záleží jak jsou pospojované. Pro získání požadovaného napětí se zapojují sériově, ale pokud potřebuješ vyšší kapacitu, musí se ještě spojit dvě,nebo více takových sérii paralelně.
Když budeš mít baterku LiOn 3Ah, tak v ní nejpravděpodobněji bude celkem 10 článků s kapacitou 1,6Ah, vždy pět a pět v sérii (značí se to 5S) a ty dvě pětice paralelně. Kde chceš vynechat článek? Když zapojíš dvě čtveřice paralelně, budeš mít pořád kapacitu zhruba 3Ah, ale napětí jen asi 14,4V a budeš se divit, jak je vrtačka najednou slabá. A spojit paralelně pětici a trojici nemůžeš. Takže takhle výrobci určitě nešidí.... šidí se na materiálech elektrod uvnitř článků a pak taky tím, že na obal natiskne pořádně "hustá" kapacita, která neodpovídá skutečnosti.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Pepan »

JanB: Já to takle znám u baterek k fotoaparátům. Sám jsem takhle naletěl, když jsem koupil levnější aku se stejnými parametry jako originál a pak jsem zjistil, že mají skoro poloviční váhu a samozdřejmě i kapacitu. Ale máš pravdu, že dobrý článek dělá hlavně materiál a výroba. To číňani s jejich ruční montážní linkou nedají dohromady.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od werdio »

čoveče Truvane, pěkný kroutítko,,tahle firma je mi nějak sympatická ani nevim proč, ale taky od nich něco pořídim :-)
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
tak věřte nebo ne, baterky jsem objednal v noci 23.2.2016 0:03:28 a dneska odpoledne mi je PPL přivezla. Odesilací adresa je z nemecka i když na E-bay byla adresa zboži Southampton v UK. :?:
Každopádně jsem je hned otestoval a tady je prozatimní výsledek:
1.Celkový vzhled a kompatibilita:
baterky vypadají jako originál s pár detailníma rozdílama - chybí potisk na boku, jsou jinak tvarované větací otvory (některé menší a jiné větší). Zajištovací tlačítko a baterka celkově na impaktu Makita pasuje bez problémů a na nabíječce to chce trošku zatlačit při vyjmutí baterky ale nic hrozného. Materiál plastu originálu je pololesk, imitace je v matu.
2. Váha baterie
originální baterka makita BL 1830 váží 611g
neoriginální baterka BL 1840 váží 595g
rozdíl je menší než váha 1ks bežného článku AA (ten má asi 25g) takže tady ten rozdíl považuju za nepodstatný, něco může být i jiným obalem ale i na první pohled není rozdíl ve váze v ruce poznatelný.
3. nabíjení:
1 baterka byla plně nabitá za standardních cca 20min.
2 baterka za cca 30min.
To je asi otázka stavu nabití baterek při dodání. Ale i tady jsem myslím v klidu.
V praxi jsem baterky jestě nevyzkoušel ale to přijde až s časem a můžu jenom doufat že vydrží. Po nabití a vyzkoušení v impaktu se ale zdá, že mají síly na rozdávání tak snad jim to vydrží.
Pepane s tou čínskou výrobou asi nemůžu souhlasit, když tak porovnávám štítky naspodu baterie tak jsou jak originální tak i kopie vyrobené v číně.
V odkazu je sdílené album s fotkama baterek:
https://goo.gl/photos/iSgjqMnbwRBPdYgN6
ピーター 大工
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Pepan »

Země původu moc nerozhoduje, protože v Číně vyrábí všichni. Rozhoduje ale, jestli to vyráběla továrna pod dohledem a podle pravidel výrobce nebo nějaký Ku Huang s partou zemědělců.

Možná bych zkusil dát na nabíječce jeden regenerační cyklus...vybití a nabití, jak dlouho to bude trvat. Jestli fakt prodává kvalitu, tak je příjemná vyjímka a je třeba si ho dát do Oblíbených. :)

Ten váhový rozdíl je nepodstatný. Může to být použitím jiného plastu nebo plno firem zalévá aku takovým bílým polymerem, kvůli nárazu-vzdornosti.
martin72
Příspěvky: 17
Registrován: 22 pro 2016, 09:24

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od martin72 »

Petr píše:Ahoj,
tak věřte nebo ne, baterky jsem objednal v noci 23.2.2016 0:03:28 a dneska odpoledne mi je PPL přivezla. Odesilací adresa je z nemecka i když na E-bay byla adresa zboži Southampton v UK. :?:
Každopádně jsem je hned otestoval a tady je prozatimní výsledek:
1.Celkový vzhled a kompatibilita:
baterky vypadají jako originál s pár detailníma rozdílama - chybí potisk na boku, jsou jinak tvarované větací otvory (některé menší a jiné větší). Zajištovací tlačítko a baterka celkově na impaktu Makita pasuje bez problémů a na nabíječce to chce trošku zatlačit při vyjmutí baterky ale nic hrozného. Materiál plastu originálu je pololesk, imitace je v matu.
2. Váha baterie
originální baterka makita BL 1830 váží 611g
neoriginální baterka BL 1840 váží 595g
rozdíl je menší než váha 1ks bežného článku AA (ten má asi 25g) takže tady ten rozdíl považuju za nepodstatný, něco může být i jiným obalem ale i na první pohled není rozdíl ve váze v ruce poznatelný.
3. nabíjení:
1 baterka byla plně nabitá za standardních cca 20min.
2 baterka za cca 30min.
To je asi otázka stavu nabití baterek při dodání. Ale i tady jsem myslím v klidu.
V praxi jsem baterky jestě nevyzkoušel ale to přijde až s časem a můžu jenom doufat že vydrží. Po nabití a vyzkoušení v impaktu se ale zdá, že mají síly na rozdávání tak snad jim to vydrží.
Pepane s tou čínskou výrobou asi nemůžu souhlasit, když tak porovnávám štítky naspodu baterie tak jsou jak originální tak i kopie vyrobené v číně.
V odkazu je sdílené album s fotkama baterek:
https://goo.gl/photos/iSgjqMnbwRBPdYgN6

Ahoj Petře, jak baterky fungují po roce?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Akušroubovák a rázový utahovák

Příspěvek od Petr »

Ahoj Martine,
zrovna před včerem jsem je nabíjel - a vše v pořádku. Je pravda, že jsem je za ten rok moc nevyužil, protože chodím do práce, ale pergolu jsem s nima dělal a pár dalších projektů taky. Výdrž mají pořád velmi dobrou, vlastně jsou pořád jako nové. TAkže za mě velká spokojenost a určitě příště zase koupím.
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů