HOBLICE?

Příspěvky k japonským pilám, dlátům, ručně kovaným nástrojům a podobně.
Odpovědět
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: HOBLICE?

Příspěvek od stefanos689 »

Jo to mas asi pravdu. Dik. :D
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: HOBLICE?

Příspěvek od JanB »

Trochu si dělám srandu....ale už jsem kdesi viděl, jak někdo záměrně zajišťoval průchozí čep tímto způsobem. Běžně se to dělá tak, že dlab se směrem ven rozšiřuje a čep se nařízne podél let a klínkem rozevře, takže mimo lepidlo to drží ještě i mechanicky. Ale jak říkám, viděl jsem už postup, kde čep naříznutý nebyl a klínky byly naklepnuty po jeho stranách, stejně jako je to na fotce, co jsi nalinkoval. Ačkoliv to rozhodně není natolik "řemeslně správné" řešení jako první způsob, bude to o něco pevnější než jednoduchý rovný čep.
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: HOBLICE?

Příspěvek od stefanos689 »

No ja jsem to asi vyrezal moc presne, pac tam zadne skviry nemam. Uvazuju jestli to vubec klizit, protoze ten spoj drzi fakt fest sam o sobe.
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: HOBLICE?

Příspěvek od JanB »

Trocha lepidla neuškodí :-) Ale abys ho měl vůbec kam dát, jestli to máš tak těsné :D
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: HOBLICE?

Příspěvek od Danny »

Zdravím vespolek, tady je ve 4té minutě vidět proč ty klínky https://www.youtube.com/watch?v=cBPxhIjJy7o . Můžu potvrdit, že tenhle spoj drží i bez lepení na 100 %. :P
Danny
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: HOBLICE?

Příspěvek od Danny »

Našel jsem jednu vymazlenou od jednoho Francouze. https://www.youtube.com/watch?v=jbdtrwy ... GkHNTm4yDo . Pokoukání na dlouho - celkem 18 dílú , ale stojí za to. Je to šikula a i když mu není rozumět , je radost se koukat. Dostal mne - jak dělá úchytky na šupletech. Musím někdy vyzkoušet.
Danny :P
pekische
Příspěvky: 9
Registrován: 11 črc 2016, 11:36

Re: HOBLICE?

Příspěvek od pekische »

Vytahuji tady jeden stary dotaz z tohoto vlakna, ktery bohuzel zustal tehdy bez reakce. Mne dnes vrta v hlave to stejne, co cloveku, ktery se ptal tehdy. Dostal jsem se za odvoz ke stare klasicke hoblici v pomerne slusnem stavu. Ale zpusob prace s klasickymi sveraky mi neni jasny. Presneji nasledujici dotaz....

modehnal píše: Jenom pořád moc nerozumím k čemu je ta klasická česká hoblice, kde jsou dvě utahovací místa, ale ani jedno neumožňuje přichycení dřeva jako je na francouzské grafice, nebo na hoblicích kde je svěrák v celé ploše uchycení a přitahuje se plochou k ploše, ať už ze strany, nebo zepředu, většinou vřetenem s dvojitým vedením.

Dá se prosím nějak připevnit na klasickou českou hoblici prkno podobným způsobem?
Případně mohu taky poprosit o tolik zmiňovaný plánek na hoblici :)
JUfujaRA
Příspěvky: 4
Registrován: 07 úno 2021, 21:03

Re: HOBLICE?

Příspěvek od JUfujaRA »

Zdravím kolegy.

Chtěl jsem se zeptat, jestli si někdo vyráběl hoblice Roubo?

JUfujaRA
JUfujaRA
Příspěvky: 4
Registrován: 07 úno 2021, 21:03

Re: HOBLICE?

Příspěvek od JUfujaRA »

krokus píše: 29 říj 2010, 08:36 Zcela jsem propadl typu hoblice Roubo, dělal ji už někdo, nebo se chystá? Vlítnu na ni příští rok, moje klasická německá dosloužila včera. Jsem nakažen Roubo virem...http://www.youtube.com/watch?v=awLNuslx ... 1&index=13
Ahoj krokusi.

Chtěl jsem se tě zeptat, jestli jsi si vyráběl zmiňovanou hoblici Roubo, jestli jsi spokojený a jestli nemáš na ni plánek. Děkuji za odpověď.

JUfujaRA
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů