Hoblíky

Zde můžete nabízet či poptávat různé nástroje nebo vybavení do dílen. Lze také nabídnout či poptávat práci, aby se rozvíjelo české řemeslo.
Odpovědět
Modřín
Příspěvky: 103
Registrován: 11 lis 2019, 08:19

Hoblíky

Příspěvek od Modřín »

hoblíky.JPG
hoblíky.JPG (48.67 KiB) Zobrazeno 6933 x
Ahoj všichni. Nabízím následující hoblíky, které už nepoužívám. Všechny hoblíky jsou ve výborném stavu a
dokonale funkční. Hoblíky mají perfektně doléhající klopny a odstraněné veškeré ostré hrany plazu a ústí.
Prostě jak to má být. Hoblíky budou samozřejmě naostřené.

Směrem od předu dozadu:
1)Vlaštovka Stanley z nerozbitné litiny. Rovný plaz, prakticky nepoužívaná.
2) Hoblík č.4 Dictum. Velice kvalitní hoblík se silným želízkem a masivní klopnou. Želízko je z oceli SK4, což je japonská uhlíková ocel. Systém Bedrock umožňuje nastavení ústí posunutím žáby bez vyjmutí želízka. Ideální hoblík na finish.
3) Starý zrestaurovaný Stanley č.5 Bailey (žába se posouvá po vyjmutí želízka z hoblíku) Hoblík má želízko a klopnu Hock (vynikající moderní železa z uhlíkové oceli). Pořizovací cena želízka je 45€ a klopny 35€, koupeno z Fine-Tools.
4) Hoblík č. 6, velký macek od výrobce Rider. Silné a kvalitní železo, jde krásně naostřit a slušně to ostří i drží.
5) (v pravo) Další prakticky nové želízko od Hocka, pořizovací cena viz výše, použitelné do litinových hoblíků Stanley, Record a mnoho dalších "kopií" hoblíku Stanley 4 nebo 5. K tomuhle želízku není klopna, ale půjde bez problémů použít s původní klopnou Stanley nebo Record.
6) Původní želízko Record pro hoblíky č.4 nebo č.5 včetně klopny. Tohle želízko má velice drobné stopy po odstraněné korozi, tvz. pitting Narušení povrchu je ale minimální a prostě se jen nemusí hodit na finishování, jinak třeba do macka je myslím naprosto v pohodě.

Sadu bych chtěl prodat pokud možno celou. Požadovaná cena je 10 000 Kč. Začátečníkům případně vysvětlím vše potřebné. Kontakt přes PM tady na foru.
Modřín
Příspěvky: 103
Registrován: 11 lis 2019, 08:19

Re: Hoblíky

Příspěvek od Modřín »

Mno, jak tak koukám, tak dohromady to nikdo nechce. Možná to tady taky nikdo nečte. Takže než to vrznu na bazoš, tak pokud máte někdo zájem o jednotlivé kusy, tak zkuste nabídnout cenu. Podotýkám, že želízka dám jen k hoblíkům, samostatně ne. Pokud máte někdo zájem, tak prosím odpovězte v tématu, ať se nemusím pokaždé hlásit do fora, abych kontroloval sz. Díky
Modřín
Příspěvky: 103
Registrován: 11 lis 2019, 08:19

Re: Hoblíky

Příspěvek od Modřín »

Hoblíky jsou pryč
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host