Tesařské spoje

Veškerá literatura, co se týká zpracování dřeva, broušení, řemesel a podobně.
Odpovědět
Iva

Tesařské spoje

Příspěvek od Iva »

Můžete mi prosím poradit nějaké názorné materiály o základních tesařských spojích a jejich užití? Díky moc! Poznámka - asi jsem slepá, ale nezmizela vám ze stránek doporučená literatura? Nějak to nemůžu najít.
Zuzana

Re: Tesařské spoje

Příspěvek od Zuzana »

Ahoj Ivo, nakladatelství Grada vydalo knihu Tesařské spoje. V této knize snad najdeš vše co potřebuješ. Přidali jsme ji do Doporučené literatury: http://cestadreva.cz/page/literatura#tesspoje. Vím, že jsou ještě na trhu další (tuším též od Grady), ale s těmi nemám zkušenosti. Na stránky do Literatury časem přijdou ještě další zajímavé knížky. Zdravíme tě. Honza a Zuzka.
PS - Literatura je na stránkách 2x - jednou v obchodu (tam nabízíme jen knihu Viděl jsem tě růst) a jinak v menu je Doporučená literatura.
iva*k
Příspěvky: 29
Registrován: 17 bře 2009, 11:28

Re: Tesařské spoje

Příspěvek od iva*k »

Díky moc - už mám knížku doma a k ní ještě Tesařství - tradice z pohledu dneška (J.Kohout, A.Tobek, uspořádal P.Müller). Je to na mne sice trochu komplikované :oops: , ale jsou tam třeba příklady jednoduchého trámového stropu se záklopem a násypem, jak se to dělalo dříve, a spousta dalších pro mě zajímavých věcí.
:idea: Díky i Gurtovi za rady! Chystáme se totiž v létě postavit malý domek (mou hrnčířskou dílnu) s dřevěnou konstrukcí, vyplněnou slámou s hliněnou omítkou, a tak sháním rozumy kde se dá. Až budu mít hotové info o našem "Projektu Slaměnka" na internetu, určitě dám vědět a budu moc ráda za každou radu a pomoc!
gurt

Re: Tesařské spoje

Příspěvek od gurt »

ahoj Ivo,
kdyz to tak ctu tak by te mohla zajimat jeste tato kniha, mozna ji znas, kdyby ne tak mohu doporucit jako doplnkovou literaturu pro Tvou hrncirskou dilnicku!
Název: Hliněné stavby
Autor: Ivana Žabičková
Jinak se rozhodne tesim na dalsi prispevky k planovane vystavbe a drzim palecky!
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Tesařské spoje

Příspěvek od Martin »

Co malý letní workshop, ať se práší za kočárem
Morčez!
iva*k
Příspěvky: 29
Registrován: 17 bře 2009, 11:28

Re: Tesařské spoje

Příspěvek od iva*k »

Ahoj všichni,
tak jsem konečně dodělala a pověsila na síť info o naší plánované letní zábavě, podívejte se na www.mirneveselo.com/slamenka. Díky za vaše tipy - jméno Žabičková znám, ale knížku nemám, asi se po ní poohlédnu, i když knih jsem už prostudovala relativně dost... teď to chce nějakou praxi. Tady máš Martine ten workshop a nemusím snad zdůrazňovat, že každý kdo umí přiložit ruku k dílu je srdečně vítán! Je to u nás fakt pěkné, tak jen aby vyšlo počasí...


Naposledy oživil Anonymous v 06 dub 2009, 12:42
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti